Mekanik Klavye İzolasyon ve Yağlama

Gamakay LK67 hakkında ne düşünüyorsun? Kailh Box Jade ya da Gateron Milky Yellow ile bir build yapmayı düşünüyorum. İkinci el Razer Huntsman TE almaktan daha mantıklı geldi bana.
Ben de fikrimi paylaşmak istedim hocam. Gateron Milky Yellow'lar zaten kendini kanıtlamış durumda. TM680'e pek iyi değil dememin sebebi Reddit'te PCB'de ve knob'da sorun yaşayanları görmüş olmamdı ama Gamakay modelinde sorun yaşayan görmedim daha, belki değiştirilmiştir. Ayrıca keycap alacaksanız north facing LED olduğuna da dikkat edin hocam, Cherry profile almayın benim önerim.

Büyük ihtimalle Keychron C1 alıp stableri Everglide Panda ve switchleri KTT Strawberryler ile değiştireceğim ben de, 1600TL civarı tutması beni daha da ertelemek durumunda bıraktı, zaten ayda 300TL burs alıyorum altı üstü.

Kolay gelsin hocam.

Bu konu var olduğu için yeni konu açmak istemedim açıkçası çünkü açılan konular bu olay pek ülkemizde popüler olmadığı için uçmuş gitmiş :) benimki de gitmesin.

Özellikle @Shuriken hocam olmak üzere bilgili arkadaşlara sormak istediğim bir konu var.
Çok fazla yağlama videosu izledim, yani zamanında hobi olarak Taheatypes'ın videoları arkada sürekli dönerdi.
Ancak hiç yağlamadım. Zaten yağlayacak klavyem de yoktu.

Şimdi elimde bir tane SteelSeries 6gv2 Cherry Black Switch klavye var.
Bunu yağlamak istiyorum.
Sizce bu mümkün ve doğru olur mu?
Ben uzun tuşları yağlamayacağım, o yüzden karışım yapmayı düşünmüyorum.
Şu aşamada sadece alfabe tuşları yağlansa yeter.
İstediğim ses:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada Space'den çıkan ses tarzı.
En azından şimdikinden daha tok ve daha az sesli bir ses istiyorum.

Sizce hangi yağı nasıl kullanmalıyım?
Yağı nasıl nereden alabilirim?

Teşekkürler.

Bu konu var olduğu için yeni konu açmak istemedim açıkçası çünkü açılan konular bu olay pek ülkemizde popüler olmadığı için uçmuş gitmiş :) benimki de gitmesin.

Özellikle @Shuriken hocam olmak üzere bilgili arkadaşlara sormak istediğim bir konu var.
Çok fazla yağlama videosu izledim, yani zamanında hobi olarak Taheatypes'ın videoları arkada sürekli dönerdi.
Ancak hiç yağlamadım. Zaten yağlayacak klavyem de yoktu.

Şimdi elimde bir tane SteelSeries 6gv2 Cherry Black Switch klavye var.
Bunu yağlamak istiyorum.
Sizce bu mümkün ve doğru olur mu?
Ben uzun tuşları yağlamayacağım, o yüzden karışım yapmayı düşünmüyorum.
Şu aşamada sadece alfabe tuşları yağlansa yeter.
İstediğim ses:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Burada Space'den çıkan ses tarzı.
En azından şimdikinden daha tok ve daha az sesli bir ses istiyorum.

Sizce hangi yağı nasıl kullanmalıyım?
Yağı nasıl nereden alabilirim?

Teşekkürler.
Türkiye'de superlube dışında alternatif bulamadım, o da hiç efektif olmadı o yüzden krytox almıştım aşağıdaki linkten.

Stabilizer'lar için de holee mod deneyebilirsiniz, en kolay çözüm olarak benim aklıma bu geliyor.

6gv2 hot swappable değil bildiğim kadarıyla, uğraştıracaktır lehimleri sökmesi geri lehimlemesi vs. El işçiliğiniz o konuda iyi değilse giriş seviyesi hot swap bir board alınabilir gk61, tm680, lk67, snowfox vs.

Klavyeniz hotswap olmadığı için havya ile falan uğraşmanız gerekecek, yukarıda da söylenmiş zaten. Lehimle uğraşmak istemiyorsanız sadece stabları da modlayabilirsiniz.

Lube işlemine ek olarak clipping, band aid ve foam uygulaması da yapabilirsiniz. PBT kweycap almak da sesi değiştirecektir.

Merhabalar ben optik Switch bir klavye aldım ve yavaş yavaş modlamaya başladım.
Gerçekten joker bir klavye oldu benim için. Black Switch optik demesine rağmen içinde Blue Switch'in cliky sesi olan red Switch çıktı.

Basma kuvvetinden şüphelendim ilk başta sonrada bozuk para ile test yaptım düşündüğüm gibi red switchmiş. Sonra Switch'lerin içini açtım içinde clicky ses çıkartan metal yay parçayı çıkardım şimdi iyi güzel oldu ama tek sorun lube için hangi gres yağını kullanmalıyım ve onu araştırırken bu konuya denk geldim. Şu kara cuma indirimleri de geliyor indirimle alabileceğim bir yağ öneriniz var mıdır?

2.olarak da pbt keycaps bakıyorum ama AliExpress'ten getirtsem gümrükle falan uğraşırım diye pek sıcak bakmıyorum. Geçenlerde N11 de keycaps satan yabancı bir firma gördüm CBTXGlobal - n11.com
Cbtx global diye bir firma keycaps satıyorlarmış uygun yollu 85 liraya tek renk keycaps satıyorlar onları da almayı düşünüyorum sizce memnun kalır mıyım yoksa ucuz etin yahnisi durumuna mı düşerim?

Turkiye'den alabileceklerin arasinda tek renk olarak Razer PBT keycapler var 250₺ civarina. Hyperx Pudding keycapler var bir de. Aliexpressten aldiklarin icin 20-30₺ civari vergi odersin abartilacak bir durum yok, 1-2 hafta icinde de gelir en fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı