Advertisement

Mekanik klavye nasıl temizlenmeli?

reddline

Hectopat
Makaleler
17
Selam hiç klavyemi açıp temizledim. Bugün odamda genel olarak yeni düzen ve temizleme yapıyorum. Baştan her şeyi toplarken klavyeyi de açayım dedim. Tüm tuşlarını çıkardım. ( klavye Lenovo K500 RGB)
Sorularım:
1- tuşları bir kaba koydum. Bunları sadece suya mı koyayım yoksa bulaşık sabunu falan da dökeyim mi? İzlediğim videoda öyle yapiyorlardı.

IMG20220528174752.jpg

2- klavye aralarını nasıl temizlenmeli? Elektrikli süpürge çok kuvvetli çekiyor. Mekanik tuşları yerinden çıkarır mı diye düşünüyorum. Aralarını bez ile silsem bozulur mu diye kararsızım. Hiç temizlemedim hayatımda o yüzden bir bilgim yok.

IMG20220528174829.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

İşsizEnes

Centipat
Selam hiç klavyemi açıp temizledim. Bugün odamda genel olarak yeni düzen ve temizleme yapıyorum. Baştan her şeyi toplarken klavyeyi de açayım dedim. Tüm tuşlarını çıkardım. ( klavye Lenovo K500 RGB)
Sorularım:
1- tuşları bir kaba koydum. Bunları sadece suya mı koyayım yoksa bulaşık sabunu falan da dökeyim mi? İzlediğim videoda öyle yapiyorlardı.

Eki Görüntüle 1401965

2- klavye aralarını nasıl temizlenmeli? Elektrikli süpürge çok kuvvetli çekiyor. Mekanik tuşları yerinden çıkarır mı diye düşünüyorum. Aralarını bez ile silsem bozulur mu diye kararsızım. Hiç temizlemedim hayatımda o yüzden bir bilgim yok.

Eki Görüntüle 1401969

Diş fırçası ile ovalayarak.
İstediğiniz gibi yıkayın tuşları.

semamca_07

Kilopat
ben kompresör tutuyordum tuş aralarına. elektrik süpürgesi işe yarar mı bilmem. uzaktan fön makinesi tutabilirsin kompresör yoksa. sürekli wasd kullandığım için d tuşu temassızlık yapıyordu temizliyordum ertesi gün yine aynı.

osman5123

Centipat
Yer
Ankara
Tuşları yıkadım da klavye içini nasıl temizleyeceğim?
Arkadaşın dediği gibi:

Eski ve kullanılmayan bir diş fırçasının yardımıyla aralardaki kir ve tozu toparla. Ben klavyemi 4 kez böyle temizledim.

(not: Klavyeler biraz yağlı olabiliyor, tuşları deterjan ile yıkaman daha temizleyici olacaktır.)

KS
KS
reddline

reddline

Hectopat
Makaleler
17
Arkadaşın dediği gibi:

Eski ve kullanılmayan bir diş fırçasının yardımıyla aralardaki kir ve tozu toparla. Ben klavyemi 4 kez böyle temizledim.

(not: Klavyeler biraz yağlı olabiliyor, tuşları deterjan ile yıkaman daha temizleyici olacaktır.)
Dış fırçasını suya bandirayim mi? Direk arasina kuru bir şekilde mi temizleyeyim?

Yukarı