Mekanik klavyenin üstüne soda döküldü!

prex71

Picopat
Katılım
23 Aralık 2020
Mesajlar
684
Çözümler
2
Hocam buzun varsa bardağa koy suyunu iç. Ayrıca döküldükten hemen sonra kuruladıysan biraz içinin kurumasını bekleyebilirsin. Soda yapış yapıştır şimdi, geçmiş olsun hocam. Umarım mekanizmasına ulaşmamıştır sıvı.
 

technora

Decapat
Katılım
28 Haziran 2018
Mesajlar
386
Çözümler
1
Benim eski klavyeye de su dökülmüştü ve maalesef o günden sonra bozulmuştu. Önce tuşlar kendi kendine basmaya başlamıştı (Devre bozulmuştu, fiziksel olarak tuşlar kendi kendine basmıyordu.) daha sonrasında da RGB kafasına göre renk değiştirmeye başladı. Daha uzun bir süre sonra da Ghosting problemleriyle karşılaştım.
 

cadenarcher

Zeptopat
Katılım
19 Mart 2021
Mesajlar
9
Gaamepower Warlock üstüne dökmüştüm. Anında çıkarıp prince koymama rağmen hayatını kaybetti. Rezil bir klavyeydi zaten çok üzülmedim.
 

kebab destroyer

Hectopat
Katılım
3 Şubat 2018
Mesajlar
940
Çözümler
1
Yer
Ankara
Ben alır çeşmenin altında yıkar kurutma makinesinin soğuk moduyla uzaklaştırabildiğim suyu uzaklaştırıp içine yağsız kontak spreyi basıp kurumasını beklerim.
 

KalixOxitidirax

Picopat
Katılım
7 Nisan 2021
Mesajlar
183
Aynısını yaşadım, klavyeye gazoz döküldü ve yıkadım, evet bildiğiniz yıkadım ve tuşlarını çıkarıp iç yerleri sildim, tuşlarıda yıkadım, daha sonra kurumasını bekledim ve tuşları taktım, sonuç: çalışmadı. Aradan biraz gün geçti ve tekrar taktım, çalıştı, sanırım içinde kalan su buharlaştı. Ama siz böyle yapmayın, tuşları söküp iç taraflarını silin ve tuşları da aynı şekilde silin, kulak çöpü ile silebilirsiniz, daha sonra kurumasını bekleyin.
 

Mert Ayıboğan

Centipat
Katılım
9 Haziran 2020
Mesajlar
1.543
Makaleler
1
Çözümler
4
Aynısını yaşadım, klavyeye gazoz döküldü ve yıkadım, evet bildiğiniz yıkadım ve tuşlarını çıkarıp iç yerleri sildim, tuşları da yıkadım, daha sonra kurumasını bekledim ve tuşları taktım, sonuç: Çalışmadı. Aradan biraz gün geçti ve tekrar taktım, çalıştı, sanırım içinde kalan su buharlaştı. Ama siz böyle yapmayın, tuşları söküp iç tarafları bir şey ile silin ve tuşları yıkayın, daha sonra 2-3 gün kurumasını bekleyin, güneşli veya ısıtıcı var ise oraya koymayın daha iyi olur, ısıtıcıya koyarsanız çok yaklaştırmayın.

Oksitlenmeye yol açar. Çok yanlış.
 
Yukarı