Mekanik klavyeye çay döküldü

Yer
USA
Merhabalar Mart ayında HyperX Alloy FPS aldım gayet güzelce kullanıyordum 2 gün önce dalgınlıkla klavyeye çay döküldü ilk başta "M" tuşu çalışmıyordu. Bütün tuş kapaklarını çıkartıp kağıt havlu ile kuruladım sadece switch yanlarını sildim.

Klavyeyi bilgisayara taktım ve çalışıyordu herhangi bir problemi yoktu. Bir gün geçtikten sonra içindeki yay, çayın içindeki şekerden dolayı çalışıyor ama diğer switchler gibi basmıyor. Diğer tuşlara baskı kuvvetinden daha çok basmak gerekiyor yapabileceğim bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var fakat çay dökmedim space tuşunun yayını çıkarttım geride tam takamadım ve fazla güç basmak zorunda kalıyorum. Sanırsam sizin tuşun yayı yapışmış durumda olabilir.

Risk alıp klavyeyi yıkamayı deneyebilirsiniz. Fakat sonrasında bir süre kullanmayıp çeşitli cihazlarla(fön gibi) kurutmalı, hatta pirince vesaire yatırmalısınız. O şeker katmanı durduk yere geçmeyecektir. Tuş aralarında kalıntısı olacaktır.

Kolonya ile temizleyebilirsin ilgili anahtarı şekeri çözücektir, kulak çubuğu ile klavyeyi ter çevirip girebildiğin kadar içerisindeki şekerli sıvıyı temizlersen kolayca sorunu giderebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı