Mekanik Kurşun (Uçlu) Kalem Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam zamanında Graph-x kullandım ve bende de kullanan arkadaşlarımda da şu iki sorun söz konusuydu:
1- Boya aşırı çabuk soyuluyor.
2-Uç kısmı 1 yıldan sonra oynamaya başlıyor.
Biz 5 kişi aynı sorunlardan madurduk. Bu yüzden Graph-x düşünmüyorum. Şu anda D&R'dan 800TL'lik hediye çekim var yani bütçe de sorun değil. Şu anda aklımda Rotring 800 veya Rapid Pro var. 800'e biraz daha yakın hissediyorum ama emin değilim. Sizce hangisini almalıyım?
Rotring 800 olabilir o halde. Pişman edecek bir kalem değil mekanizma olarak. Alabilirsin diye düşünüyorum ama D&R'a gidip alacağın kalemi yerinde görmekte yarar var.

Rotring 800 olabilir o halde. Pişman edecek bir kalem değil mekanizma olarak. Alabilirsin diye düşünüyorum ama D&R'a gidip alacağın kalemi yerinde görmekte yarar var.
Anladım hocam. Peki hangi rengin boyası daha geç soyulur sizce?

Anladım hocam. Peki hangi rengin boyası daha geç soyulur sizce?
O konuda pek bilgim yok ama elinin terlemesine bağlı bir mevzu o daha çok. Ne kadar çok terliyorsa o kadar silinme olasılığı var. Genel itibariyle ben kullandığım kalemlerin hiçbirinde silinme yaşamadım elimde terleme durumu olmadığı için, kişiden kişiye değişiyor açıkçası.

Konu patlamış ama yine de gireyim dedim, 5 sene boyunca çok kalem kullandım. Şu anda da bi anı eski sevgilime hediye ettiğim scrikss pro s den sipariş edicem. Faberin TK-Fine soyuluyor, üçgen ve griplerde uzun vadeli kalemler değil benim görüşüm. Rotring 800+ım vardı kaybettim bulamıyorum 1 senedir. Tavsiyem scrikss pro s. Ben aşınma, boya kalkması vb sorunlar yaşamadım. Çok iyi kalem.

Rotring 500 kullanıyorum.
1.5 yıl oldu tık etmedi.

Sorikss Graph-x gibi bir kalemi aklından geçirme, inanılmaz ağır.

Konu patlamış ama yine de gireyim dedim, 5 sene boyunca çok kalem kullandım. Şu anda da bi anı eski sevgilime hediye ettiğim scrikss pro s den sipariş edicem. Faberin TK-Fine soyuluyor, üçgen ve griplerde uzun vadeli kalemler değil benim görüşüm. Rotring 800+ım vardı kaybettim bulamıyorum 1 senedir. Tavsiyem scrikss pro s. Ben aşınma, boya kalkması vb sorunlar yaşamadım. Çok iyi kalem.
Hocam 800+'da herhangi bir sorun yaşamış mıydınız?
Rotring 500 kullanıyorum.
1.5 yıl oldu tık etmedi.

Sorikss Graph-x gibi bir kalemi aklından geçirme, inanılmaz ağır.
Yok hocam zaten bir daha öyle bir hata yapmam.

Hocam 800+'da herhangi bir sorun yaşamış mıydınız?

Yok hocam zaten bir daha öyle bir hata yapmam.
16209916715291016519377.jpg

Almadım hocam. Zaten 5 senelik konu :)

Scrikss Grap-H X öneririm. Konuda bahsi geçen kalemler gereksiz pahalı maalesef şimdilerde.
İnanılmaz ağır hocam, o kalem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı