Mekatronik Mühendisliği için 11.000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
11000
Merhabalar, 11.000 TL'ye mekatronik mühendisliği için laptop arıyorum. Çoğu zamanım yazılımla, derslerle geçecek. Ara sıra oyun da oynayacağım.
hocam daha çok okul için kullanacaksınız sanırım bundan dolayı hafif olması şart bence huawei hem tasarımı güzel hem hafif ama performansı konusunda çok bir bilgim yok ayrıca huawei nin şöyle bir kampanyası var bence iyi bir fırsat
1664476972525.png

Size tavsiyem işlemcisinin ryzen olmasına özen gösterin enerji verimliliği intel işlemcilere göre çok daha iyi bende 17.3 inch i7 10870h işlemcili var şarjı asla 2 saati geçmez arkadaşımın 14 inch küçücük r7 5700h'lı laptobu 4 saati rahat geçiyor. O yüzden 5700u'lu olanlar sizin için iyi olacaktır.

hocam daha çok okul için kullanacaksınız sanırım bundan dolayı hafif olması şart bence huawei hem tasarımı güzel hem hafif ama performansı konusunda çok bir bilgim yok ayrıca huawei nin şöyle bir kampanyası var bence iyi bir fırsat
Eki Görüntüle 1531291
Sırf yaklaşık 500 gr. için ve birkaç mm kalınlık için RTX 3050'den vazgeçmek anlamsız.

Size tavsiyem işlemcisinin ryzen olmasına özen gösterin enerji verimliliği intel işlemcilere göre çok daha iyi bende 17.3 inch i7 10870h işlemcili var şarjı asla 2 saati geçmez arkadaşımın 14 inch küçücük r7 5700h'lı laptobu 4 saati rahat geçiyor. O yüzden 5700u'lu olanlar sizin için iyi olacaktır.
Aslında arkadaşın daha çok ne ağırlıklı kullanacağı burada önemli. Güç tasarrufu ve verimli işlemci mi yoksa oyun oynamak mı?

Sırf yaklaşık 500 gr. için ve birkaç mm kalınlık için RTX 3050'den vazgeçmek anlamsız.

Aslında arkadaşın daha çok ne ağırlıklı kullanacağı burada önemli. Güç tasarrufu ve verimli işlemci mi yoksa oyun oynamak mı?
rtx 3050 çok büyütülecek bir şey değil açıkçası ha oyun odaklıysa tabi ki alabilir ama hem kullanım kolaylığı pil tüketimi minimal tasarımıyla bence huawei daha mantıklı bende de oyuncu laptopu var ama taşınmıyor çantada pili güç tasarrufunda bile çabuk bitiyor fanları uçak fanı gibi ama kendisinin bileceği iş

3D çizim tasarlama yapmayacaksanız ya da oyun oynamayacaksanız harici ekran kartına ihtiyacınız yok tabii. O zaman bir Ultrabook seçmen daha iyi olabilir.

12.000'e HP'nin Ryzen 7 5825u işlemcili bilgisayarını aldım arkadaşlar. Teknosa'da indirime girmişti bugün son günüydü hemen kaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı