Mekatronik mühendisliği için laptop önerisi

Bütçe
10500
Neye göre değişiklik yapılmadı 2021 modellerde? 2020ye göre komple soğutması değişti onun dışında kasa olarak bir değişikliği yok fakat 2020 modellerde 2 hava çıkışı varken bunda 3 var. Sallamayın hocam araştırarak konuşun ayrıca oyun testlerine de bakılırsa işlemci nadir 90 91 dereceyi görüyor genel olarak 85 derece civarı takılıyor normal değerler. Fan sesi de her bu tarz güçlü sistem bulunduran laptopta olur yoksa nasıl soğuyacak o sistem?

Hocam 3fan değil bu yalan soylentisi genel dedim 2 fan mevcut sonra kasa aynı ve işlemci konusunda ben kotu demedim o fiyata i7 11800h var dedim ve 5900h rakibi bunu unutmamak gerekir ve Max 85 dereceyi goruyor o cihaz bilginiz olsun.
Parcaları gereksiz pahalı.
Müşteri hizmetleri ve menmuniyeti 0
İşlemcisi zayıf.
Isınma sorunu var (işlemciden kastetmedim burada extra fan takıldığında daha iyi verim alınıyor fakat standart bir soğutma kullanıldığında 85 Max goruyor. Yani burada fanın biraz kalitesi düşürdüğü goruluyor.

Hocam 3fan değil bu yalan soylentisi genel dedim 2 fan mevcut sonra kasa aynı ve işlemci konusunda ben kotu demedim o fiyata i7 11800h var dedim ve 5900h rakibi bunu unutmamak gerekir ve Max 85 dereceyi goruyor o cihaz bilginiz olsun.
Parcaları gereksiz pahalı.
Müşteri hizmetleri ve menmuniyeti 0
İşlemcisi zayıf.
Isınma sorunu var (işlemciden kastetmedim burada extra fan takıldığında daha iyi verim alınıyor fakat standart bir soğutma kullanıldığında 85 Max goruyor. Yani burada fanın biraz kalitesi düşürdüğü goruluyor.

3 hava çıkışı var dedim fan var demedim lütfen dikkatli okuyun. Parçaları neye göre pahalı? Yeni laptopların hepsinin parçası pahalıdır hangi markaya baksanız hepsi hemen hemen aynı fiyatlara satılır. i5 11400h zayıf bir işlemci değil 6 C 12t iş yapar fakat i7 11800h varken ve söz konusu iyi işlemci gerektiren programlarsa tercih edilmemeli. Isınma sorunu var dediğiniz kısımda ne dediğinizi anlayamadım.

3 hava çıkışı var dedim fan var demedim lütfen dikkatli okuyun. Parçaları neye göre pahalı? Yeni laptopların hepsinin parçası pahalıdır hangi markaya baksanız hepsi hemen hemen aynı fiyatlara satılır. i5 11400h zayıf bir işlemci değil 6 C 12t iş yapar fakat i7 11800h varken ve söz konusu iyi işlemci gerektiren programlarsa tercih edilmemeli. Isınma sorunu var dediğiniz kısımda ne dediğinizi anlayamadım.

ASUS TUF benim gozumde alınmaz herkesin şahsi goruşu üründen ziyade öncelik satış sonrasındaki hizmetlerdir. Kısa ve net özetiliyicidir.

ASUS'da 1 sorununda cihaz elinde kalır ama Monster da servis gezme derdin yok birçok iade hakkın var bunu bence biraz abart mısın?

Monster'da defalarca menteşe batarya soğutma sorunu yaşayan var hoparlörü eriyen bile vardı :D ASUS'da böyle bir sorun yaşamazsın. Ayrıca kasa kalite farklarını da biliyorsunuzdur herhalde onu söylemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster'da defalarca menteşe batarya soğutma sorunu yaşayan var hoparlörü eriyen bile vardı :D ASUS'da böyle bir sorun yaşamazsın. Ayrıca kasa kalite farklarını da biliyorsunuzdur herhalde onu söylemiyorum.

Abra için normal bu ama Tulpar içim bu mumkun değil ve yanında duran bir hizmet kalitesi var unutma :)

Geri
Yukarı