Membran klavye çalışma mantığı nedir?

Alpaslan64

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar. Merak ettiğim bir soru var. Biraz araştırdım ama istediğim cevabı alamadım.
  1. Bu membran klavyeler tam olarak nasıl çalışıyor?
  2. Silikonu olmadan bu klavyedeki tuşa basmanın bir yolu var mıdır?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Anladım. Bu devreyi silikon olmadan, başka türlü aktif hale getirebilir miyiz?
3310 telefonlarda da yanlış değilsem aynı mantıkla çalışıyor tuşlar. Tuş takımını çıkarttım, hatta telefonun komple gövdesini çıkardım, bataryayı sabit tutuyorum, silikon olmadan basıyorum, algılıyor. Tabii tuş ışıkları gözümü kör ediyor. 😁

Anladım. Bu devreyi silikon olmadan, başka türlü aktif hale getirebilir miyiz?
Tuş görevini görmesi zor olur, amaç iki ucu birleştirmek sonuçta. Kağıt parçasının bir yüzeyini kurşun kalemle boyayıp iki uca koyarsanız çalışması gerekiyor teorik olarak fakat ne olur bilmiyorum, denemek lazım.

Tuş görevini görmesi zor olur, amaç iki ucu birleştirmek sonuçta. Kağıt parçasının bir yüzeyini kurşun kalemle boyayıp iki uca koyarsanız çalışması gerekiyor teorik olarak fakat ne olur bilmiyorum, denemek lazım.
Anlattığınızdan pek bir şey anlamadım kusura bakmayın. Benim amacım şöyle aslında. Klavyede tuşlar yok gibi düşünün. Arduino bağlayıp o şekilde istediğim zaman tuşa basmadan elektriksel olarak çalıştırmak istiyorum. Sanırım pek mümkün değil.

Geri
Yukarı