Membran klavye tuşları nasıl çıkartılır?

Norman Jayden

Kilopat
Katılım
2 Eylül 2017
Mesajlar
5.930
Çözümler
11
Önceki klavyem membran değildi, direkt içi boştu tuşların. Tuşları çıkartmak çok basitti, yüksekti tuşlar bir de. Şimdi film izlerken ara sıra film kendi kendine duruyor, oyunlarda da karakter kendi kendine zıplıyor. Space tuşunun arasına bir şey kaçmıştır diye düşündüğümden space tuşunu çıkartmaya çalışıyorum ancak çıkmıyor. Zorlarsam da kırılacak muhtemelen.
Gamenote KB487l klavyeyi kullanıyorum. Tuşun altında boşluk da yok ki elimi sokup zorlayayım. Hiçbir tuşu çıkartamıyorum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Mehmet Taban

Kilopat
Katılım
21 Aralık 2020
Mesajlar
6.822
Makaleler
14
Çözümler
90
Yer
Ankara
Kağıt makası benzeri sağlam ve ince bir şeyin ucunu sokup çıkartmayı deneyebilirsiniz. Önce diğer tuşları sökün, ardından Space'in etrafı açılacağı için muhtemelen elinizle onu sökebilirsiniz. Space'de tel oluyor ve birkaç plastik girinti çıkıntının arasından geçiyor. Tuş bir taraftan basınca diğer tarafı havaya kalkmasın diye koyuyorlar bunu. Eğer kırarsanız orada bir şeyleri tuş sürekli dans eder gibi oynar durur.
 

Rivadex

Hectopat
Katılım
9 Aralık 2020
Mesajlar
8.102
Makaleler
4
Çözümler
39
Yer
Istanbul
Mekaniklere nazaran tuşları biraz daha sert bir şekilde çekmeniz gerekiyor, biraz zorlanabilirsiniz. Eliniz tuşların arasına girmiyorsa en baştaki tuştan başlayıp boşluk tuşuna gelene kadar söküp daha sonrasında sallayarak kaçan şeyi çıkartabilirsiniz. Tuş çıkartma aparatı da kullanabilirsiniz.
 
Yukarı