"Memory management" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ZekicanAydın

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, birkaç ay önce harici ekran kartımı okul harcım yüzünden satmak zorunda kaldım. O yüzden G4560'ının içine gömülü olan HD610 ekran kartını kullanmaya karar verdim, dedimki madem öyle bilgisayarımı da formatlıyım temiz bir başlangıç yapayım, arkadaşımın usbsinde varmış Windows 10 ama performance Edition sürümü neyse kurayım dedim kurdum. Bilgisayarda sürekli mavi ekran hatası almaya başladım. Neler aldığımı konunun en altında belirteceğim. Neyse daha sonra Windows sürümümden kaynaklıdır dedim Windows'u orijinal olarak kurdum ama hatalarım devam ediyor aldığım hataları ve neler yaptığımı yazacağım.

Sürekli aldığım hatalar;
İlk başlarda Memory management.
Attempted write to readonly Memory.
CRITICAL_PROCESS_DIED.
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED.
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA.
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION.
DPC_WATCHDOG_VIOLATION.

Rastgele olarak mavi ekran yiyorum, güvenli modda çalıştırıp ramtest falan yaptım bir sıkıntı bulamıyor, 2-3 kere PC formatladım aynı, bilgisayarı kompressörle temizledim vs. yine de aynı.

İntel grafik sürücünü güncelle. Rehberi videoda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Memtest86 testini uygula. Yani RAM'leri test edin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Klavye ve mouse yazılımlarını kaldırın.

USB'ye takılı cihazları çıkarın. Klavye ve mouse'u başka porta takın.

Aşağıdaki sürücüyü kurun.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu uygulayın.

Ek olarak.

Memtest hariç dediklerinizin hepsini yaptım, eğer yine mavi ekran alırsam Memtest'i deneyeceğim, eğer 3 gün içinde mavi ekran yemezsem geri dönüş yapıp konuyu kitlerim yardımcı olan herkese teşekkürler
Vay arkadaş 5 dakika sürmemiş sevincim

kernel security check failure mavi ekranı yedim.

@Ted Kaczynski @maksu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı