Çözüldü Memory Management mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Levoo

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba bir mavi ekran hatasıyla karşılaştım. Sorun ne olabilir? Memtest86+ ile test yaptığımda herhangi bir sorun bulmadı.

Minidump: minidump

a.jpeg

b.jpeg

c.jpeg

Çözüm
Hayda. Bu olmadı işte. :ROFL:

RAM kitlerinin çipleri farklı. Bundan dolayı XMP profili stabil çalışmıyor olabilir.

Ya da farklı bellekler sorun çıkarıyor da olabilir.
Chipset muhtemelen kuruldu win+r -overall yaparak kurdum en son, diğer adımlara geçiyorum.

Şu an Logitech, Afterburner, Vanguard, ASUS ve ROG adı geçen tüm yazılımları ve kayıt girdilerini sildim. sfc/scannow yapıp Prime95 indirip 1 saat test yapacağım. (10:53)

Prime95 indirdim tam olarak ne yapmamı istiyorsunuz burada @Berrkay

testt.png

Prime95 indirdim tam olarak ne yapmamı istiyorsunuz burada
Hiçbir ayar elleme, OK yazana bas, arkadaki yazılarda workers started gibi bir yazı yazması gerek, o zaman başlar. Eğer kapanırsa direkt bildir. Sıcaklık takibi için de HWInfo yükle, önce HWInfo'yu (sensors only) aç, sonra testi başlat.

İşlemci 1080P'de biraz gücü düşük kaldığı için bu videoda olan 5GHz OC yapmıştım, BIOS ayarlarım bu şekilde,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu koyduğum fotoğraf ilk 5dk içinde, soğutucu tam yükte çalışmaya geçmeden olan sıcaklıklardı. CPU yazan 82 gördü 1-2sn ardından 77-78 dolaştı, %100 yüke geçince de genel olarak 70-75 civarı seyretti.
CPU package olanlar genelde 80-82 arası çalıştı.
Çekirdekler ise ortalama 70-80 aralığındaydı ama 80'lerde olan olmuştur arada bir ara başından ayrıldım PC'nin çekirdeklere ayrıntılı bakamadım.

sıcaklık.jpeg

Prime95'de hata verdikleri var. Sonucu bir yerde toplayıp buraya yükleyebiliyor muyum bilmediğimden biraz açarak fotoğrafını yüklemeye çalıştım. Programı kapatmadım fotoğraftaki gibi duruyor eğer bir test sonucu, hata raporu oluyorsa halen yükleyebilirim.

hata.jpeg

O.C'yi kaldır, hata verdiği yerlerin sebebi overclock muhtemelen.

Son durum nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı