MEMORY MANAGEMENT Windows 10 Mavi Ekran

nanVic

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 1 aydır mavi ekran sorunu ile karşı karşıyayım. Birçok kez format attım, hata ile ilgili bilgi almaya çalışdım fakat hiçbir sonuca varamadım. Aldığım mavi ekran hatalarındaki ''Durdurma Kodu'' her seferinde değişse de genellikle ''MEMORY MANAGEMENT'' durdurma kodunu alıyorum.

Minidump

RAM arızası. Bellek testi yapın:

Test sonucu nasıl düzeltebilirim?

1 Adet USB Belleğe sahibim içinde güncel windows 10 yüklü 16gb lık bir hafızası var onun üzerine kurabilirmiyim Memtest'i

Windows'un kendine ait Bellek Tanımlama programı ile yapsam aynı sonuca varırmıyım

Test sonucu nasıl düzeltebilirim?

1 Adet USB Belleğe sahibim içinde güncel windows 10 yüklü 16gb lık bir hafızası var onun üzerine kurabilirmiyim Memtest'i

Windows'un kendine ait Bellek Tanımlama programı ile yapsam aynı sonuca varırmıyım

Test sonucunu eğer overclock yapmadıysan düzeltemezsin. Fırınlama gibi uçuk yollar var düzeltmek için. Tabi kesin olarak düzelmeyeceği gibi tamamen bozabilirsin de RAM'i. Memtest kurulurken tüm belleği sıfırlıyor. Bu yüzden boş flash bellek tercih edebilirsin. Windows'ta bulunan bellek tanılama tam bi' rezalet. Yine de ciddi problem varsa mutlaka gösterecektir. Kesin sonuç için Memtest kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı