MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Cropix

Centipat
Sistem açılışında zaman zaman mavi ekran hataları ile karşılaşıyorum. Minidump dosyalarını yüklüyorum. Hataların çözümü için yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkür ederim.

Sistem bileşenleri
AMD Ryzen 3800X işlemci.
ASUS ROG STRIX B550F anakart.
Corsair Vengeance 2*8 3200 MHz RAM.
Gigabyte 2080 Super Windforce OC ekran kartı.
Kingston A2000 m2NVMe.
WD 1TB Blue HDD.
Corsair RM750 PSU.

Dosyaları erişime açın.

Dosya Ekleri

• Erişime açın..png
    Erişime açın..png
    14,6 KB · Görüntüleme: 38
Teşekkür ederim, RAM'lerden şüphelenip yaklaşık 4 saatlik Memtest yapmıştım herhangi bir error mesajı vermedi Memtest RAM'lerden şüphelenmeye devam etmeli miyim? XMP profilinin açık olması mı bu problemlere sebep oluyor acaba? DDU ile ekran kartını da kaldırıp en güncel sürümü kurum yalnız WHQL imzalı olup olmadığını nereden anlayabilirim? NVIDIA'nın sitesinden indirip kurdum. Scannow komutunu da deneyeceğim şimdi.

XMP profilini kapatıp Memtest86 testi yapın. Emin olalım.

DDU ile sürücüyü sildikten sonra aşağıya bıraktığım linkteki sürücüyü indirdiniz mi? Yoksa Geforce Experince yazılımı ile güncellediniz? Geforce Experince üzerinden güncellediyseniz sıkıntı olmaz.

Tamam teşekkür ederim teste başlayım sonuçlarını tekrardan paylaşırım.
Ayrıca scannow komutunu kullandım hata bulundu düzeltildi dedi.
İyi akşamlar tekrardan, Memtest86 ile RAM'leri test ettim sonuçlar bu şekilde.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

CrystalDiskMark ile SSD'yi test ettim onunda sonuçları böyle geldi %34 oranına göre okuma yazma hızları sizce normal mi?

4.jpg

HD Tune ile HDD health kısmını da gönderiyorum.

5.jpg

Önerileriniz ile gerçekleştirdiklerim.
XMP kapatılıp Memtest86 gerçekleştirildi.
Scannow komutu kullanarak hatalar onarıldı.
GeForce Experience programı kullanılarak ekran kartı güncel sürümü yüklendi.

Şu an bir hata almıyorum ancak sürekli değil bazen sistemi açarken denk gelebiliyor bu hatalar bu gerçekleştirmiş olduğum işlemler ile bu hataların önüne geçmiş olacak mıyım? Donanımsal bir problemden kaynaklanabilir mi?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı