"MEMORY_MANAGEMENT" mavi ekran hatası

Draugr

Hectopat
Daha fazla  
Bu hatayı aldım. Windows bellek tanımlamayı çalıştırdım fakat her defasında hızlı bitiyor ve bir anda yeniden başlıyor. Windows olay görüntüleye girdiğimde test ile herhangi bir sonuç gözükmüyor. Ne yapmalıyım?

Aynı konuyu tekrar açamazsınız ama test hakkında bir konu açabilirsiniz. Dediklerimi denedikten sonra bana son durumu bildirmeyi unutmayın. :)

Bir şey sorabilir miyim hocam ben bu testi yapmayı düşünüyorum kapanma bitince ama bir soru sormak istedim 1 hafta önce.
PC'yi garantiye göndermiştim RAM bozukmuş deyip değiştirdiler. Şimdi o hata yine RAM'le ilgili, acaba anakart soketinde mi sorun var? Test yaptığımda RAM'de hata çıkarsa anakarttan dolayı olabilir mi yoksa anakarttaki hatayı zaten algılayamaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey sorabilir miyim hocam ben bu testi yapmayı düşünüyorum kapanma bitince ama bir soru sormak istedim 1 hafta önce.
PC'yi garantiye göndermiştim RAM bozukmuş deyip değiştirdiler. Şimdi o hata yine RAM'le ilgili, acaba anakart soketinde mi sorun var? Test yaptığımda RAM'de hata çıkarsa anakarttan dolayı olabilir mi yoksa anakarttaki hatayı zaten algılayamaz mı?
Siz öncelikle dediğim testi XMP kapatarak test yapın.
Eğer sorun varsa RAM'lerin yerini değiştirirsiniz böylece sokette sorun olup olmadığını anlarız.

Öncelikle lütfen testi yapın. :)

Siz öncelikle dediğim testi XMP kapatarak test yapın.
Eğer sorun varsa RAM'lerin yerini değiştirirsiniz böylece sokette sorun olup olmadığını anlarız.

Öncelikle lütfen testi yapın. :)

Hocam XMP'yi kapatarak testi yaptım ilk 8 saniyede 4000 hata çıktı sonra test devam etmediği için çıktım anakart ve RAM'i garantiye göndereceğim.

Hocam XMP'yi kapatarak testi yaptım ilk 8 saniyede 4000 hata çıktı sonra test devam etmediği için çıktım anakart ve RAM'i garantiye göndereceğim.
Evet, dediğim gibi sorun bellekte çıktı. :)

Bellek değişimi sonrası veya öncesi sorunun çözüldüğüne inandığınız zaman konuyu çözüm işaretleyip kapatırsınız. :)

Bir sorun olursa etiketlemeniz yeterli.

Sistemim: Ryzen 5 3600.
ASUS ROG STRIX 1660 Super Advanced.
XPG D30 3000MHz 2X8.
SanDisk Ultra 3D SSD.
yeni mavi ekran.rar bunlar da minidump dosyaları.
Aslında RAM testinde birçok hata çıktı RAM de fakat mavi ekran hatalarının ismi değişiyor. Bende garantiye göndermeden başka hatalar olup olmadığını bilmek istedim.

@Draugr

Sana ikinci bir konu açmaman gerektiğini söylemiştim. :)

Yetkili arkadaşlar ikinci konuya izin vermemişler zaten.

Sistemde başka bir hata görünmüyor. İlk şüphelimiz bellekler. Önce bellekleri değiştirin lütfen. :)

Konuyu daha önceden de açmıştım fakat aldığım hataların isimleri sürekli değişiyor. Memtest86 testi yaptım sadece 8 saniyede 4000 hata buldu (XMP kapalı iken) fakat başka şeylerden de şüpheleniyorum, teknik servise göndereceğim. Göndermeden önce tam bilgi vermek istiyorum. SSD'ye hata testi yaptığımda bir şey çıkmadı özellikle oyuna girerken aynı anda birçok şey açıkken bazen de oyunun ortasındayken oluyor. Virüs testi yaptım bir şey çıkmadı.

• Ryzen 5 3600.
  • 1660 Super.
  • SanDisk Ultra 3D M.2 SSD.
  • XPG 2x8 3000 MHz.
  • CV550 PSU.

Yeni konular

Geri
Yukarı