Memtest86 sonucu ne yapılmalı?

Mehmet Kağan

Hectopat
Yer
İstanbul
Dün gün içinde "Page Fault in Nonpaged Area" ve "Memory Management" koduyla mavi ekran hatası aldım. 8x4 olan RAM'lerimi tek tek test ettim ve arızalı olanı buldum. 3 tanesinde hata çıkmadı ama Memtest86 bir tanesinde o kadar çok hata gösterdi ki artık test durdu. Oysa ki o bozuk olan RAM ile masaüstüne kadar gelebiliyorum. O kadar hataya hiç açamamam bile gerekirdi diye düşünüyorum 😅 Genelde XMP açık kullanıyordum. Memtest sonucumu aşağıya bırakıyorum. Bu arkadaşı yazılımsal olarak düzeltmenin bir yolu var mı yoksa garantiye mi göndereyim? Alalı 10 ay oldu muhtemelen garantisi devam ediyordur.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-09-27 at 03.11.40.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-27 at 03.11.40.jpeg
    92,2 KB · Görüntüleme: 524
Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece hatalı olan RAM'i anakart kitapçığına uygun olarak tak, XMP'yi kapat ve dene. Sorun çıkarsa garantiye gönder.

aynı mavi ekran hatasını ben de almıştım. memtest sonucunda bir şey çıkmamıştı ama ben yine de garantiye gönderdim,ürün değişimi yapılıp geri gönderdiler

Arama motorlarından arayıp gelenler için bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Boğaziçi bilgisayar teknik servisine Corsair marka RAM'lerimi Yurtiçi Kargo ile gönderdim. Kargo için herhangi bir ücret ödemedim. 8 iş günü teknik serviste kaldı ve değişim için onay verip kargoyla evime yeni ürün yolladılar. Bu süreçte bana destek olan Boğaziçi Bilgisayar'a teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı