Menşe ülkesinde transit hâlinde ne demek?

Burak_c1

Centipat
Ben 4 gün önce Aliexpress'ten ekran kartı sipariş verdim, şu an takip listesinde son durum şöyle;

• Gönderi durumu menşe ülkesinde transit hâlinde.
  • Gönderi, menşe ülkesi deposundan yola çıktı.
  • Gönderi, menşe ülkesi deposunda.
  • Gönderi sevk edildi.
Daha önce Aliexpress'ten alışveriş yapanlar varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 4 gün önce Aliexpress'ten ekran kartı sipariş verdim, şu an takip listesinde son durum şöyle;

• Gönderi durumu menşe ülkesinde transit hâlinde.
  • Gönderi, menşe ülkesi deposundan yola çıktı.
  • Gönderi, menşe ülkesi deposunda.
  • Gönderi sevk edildi.
Daha önce Aliexpress'ten alışveriş yapanlar varsa yardımcı olabilir mi?
İmal edilmiş olduğu ülkede taşıma halinde. Bu arada onlara aşırı bakmanızı önermem. Genelde pek doğru çıkmadı. Bir ara uçak sembolu vardı. O çubuk dolmadan yarısında falan geliyordu benim kargolar.

Teşekkür ederim, yardımınız için acaba sizinki kaç gün veya haftada geldi.
Aliexpress'den alışveriş yapan varsa, kaç gün veya haftada geldi, yardımcı olabilir misiniz. Ekran kartı sipariş verdiğim mağaza; HuaPu Store
İmal edilmiş olduğu ülkede taşıma halinde. Bu arada onlara aşırı bakmanızı önermem. Genelde pek doğru çıkmadı. Bir ara uçak sembolu vardı. O çubuk dolmadan yarısında falan geliyordu benim kargolar.

Merhaba, umarım rahatsız etmiyorumdur.

Ürünüm Menşe ülkesin'den yola çıkmış, Ptt'den takip sorgulama yapınca,

Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır/Item Is Ready for Ship bu şekilde bir bilgi var, ürünüm gemi ile mi gelecek, yoksa uçak ile mi yardımcı olabilir misiniz.

Son düzenleme:
Aliexpress üzerinden yaptığım 4 adet alışveriş var hepsi geldi. Hatta biri zaman aşımına uğradığı için paramı iade etmelerine rağmen ürün gelmişti. Ortalama 20 güne geliyor.

Son düzenleme:
Aliexpress üzerinden yaptığım 4 adet alışveriş var hepsi geldi. Hatta biri zaman aşımına uğradığı için paramı iade etmelerine rağmen ürün gelmişti. Ortalama 20 güne geliyor.

Bilginiz için çok teşekkür ederim, şuan track17'den bakınca son durum Menşei, Ürün Gemiye Hazır, diyor. İnşAllah 2 3 Hafta için'de ürünüm türkiye'ye giriş yapar.

Son bir sorum olacak; Ekran kartı gümrüğe takılmaması için çoğu kişi kutunun üzerine 15 20 dolar yazmasını istiyor, ben öyle birşey yaptırmadım, bir sıkıntı olur mu, acaba.

Bilginiz için çok teşekkür ederim, şuan track17'den bakınca son durum Menşei, Ürün Gemiye Hazır, diyor. İnşAllah 2 3 Hafta için'de ürünüm türkiye'ye giriş yapar.

Son bir sorum olacak; Ekran kartı gümrüğe takılmaması için çoğu kişi kutunun üzerine 15 20 dolar yazmasını istiyor, ben öyle birşey yaptırmadım, bir sıkıntı olur mu, acaba.

Uzun zaman olmuştu alışveriş yapalı. En son 20 $ şehir efsanesi vardı evet ama şuan durum ne inanın bilmiyorum. 50$ dolar üstü değilse çok fazla dikkate alınacağını düşünmüyorum ancak tabi ki şans faktörü de var. Şahsi fikrim biraz geç gelir ama takılmadan bir şekilde gelir.

artık 1 dolarda 100 dolarda olsa gümrük vergisi uygulanıyor ve şüphelendikleri paketleri açıp inceliyorlar sıkıntı yaşamamak için ürün fiyatı neyse onu yazsınlar sonra uğraşır durursun
artık çin’den ürün almanın bi esprisi kalmadı bizim ülkemizdekiyle aynı fiyata geliyor birde üstüne 3 ay beklediğim ürünler oldu birde hiç gelmeyen ürünlerim oldu sadece burada bulunmayan tarzda şeyler alınabilir

artık 1 dolarda 100 dolarda olsa gümrük vergisi uygulanıyor ve şüphelendikleri paketleri açıp inceliyorlar sıkıntı yaşamamak için ürün fiyatı neyse onu yazsınlar sonra uğraşır durursun
artık çin’den ürün almanın bi esprisi kalmadı bizim ülkemizdekiyle aynı fiyata geliyor birde üstüne 3 ay beklediğim ürünler oldu birde hiç gelmeyen ürünlerim oldu sadece burada bulunmayan tarzda şeyler alınabilir

Bilgin için teşekkürler. ptt takip listesi güncellendi, böyle diyor;

25/10/2019 - 12:30:23 Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır/Item Is Ready for Ship - - Origin
26/10/2019 - 17:35:00 Item is at agent warehouse - Origin
28/10/2019 - 23:00:00 Item departed from origin - Origin
29/10/2019 - 06:05:00 Item arrived to Istanbul. - Destination Country

Kesin olarak İstanbul'a gelmiş mi acaba ürünüm, ve tahminen nezaman teslim edilmek üzere yola çıkar.

Bilgin için teşekkürler. ptt takip listesi güncellendi, böyle diyor;

25/10/2019 - 12:30:23 Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır/Item Is Ready for Ship - - Origin
26/10/2019 - 17:35:00 Item is at agent warehouse - Origin
28/10/2019 - 23:00:00 Item departed from origin - Origin
29/10/2019 - 06:05:00 Item arrived to Istanbul. - Destination Country

Kesin olarak İstanbul'a gelmiş mi acaba ürünüm, ve tahminen nezaman teslim edilmek üzere yola çıkar.
Birkaç gün içinde gümrüğe girecek ürününüz. Gümrükte vergilendirme yapıldıktan sonra 1-2 gün içinde elinizde olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı