Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sorun Çözüldü mü?

• Evet

Oy: 1 50,0%
  • Hayır

Oy: 1 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    2
  • Anket kapandı .

FEDUX

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle bu bir sorunun çözümüdür. Format veya Harddiski başka bir bilgisayara takma gibi işlemlere gerek olmadan sorunun çözümüdür.

Bu sabah araştırmama rağmen internette çözümünü bilene rastlamadım. Genelde herkes format atılması gerektiğini başka yolu olmadığını vs. demişler. o yüzden bu sorunu yaşayanlar için kendi bulduğum çözümü anlatacağım.

Sorun:
Deep Freeze'in Sağ alttaki menüde gözükmemesi bu nedenle kapatılıp/açılamaması.

Çözüm:
1) Windows Arama kısmına ( Win+S ) "Hizmetler" yazın.

2) Açılan sekmede "DFServ"i bulun. WhatsApp Image 2020-07-16 at 12.43.17.jpegÜzerine sağ tıklayıp "özellikler"e tıklayın.

3)Açılan sekmede Ek Açıklama 2020-07-16 124931.jpg Başlangıç türünü "otomatik" seçin. Ve aynı sekmede altta bulunan Başlat'a basın. Buradaki işiniz bitti.

4)Deepfreezin kurulu olduğu klasörü açın ( C > Program dosyaları(x86) > Faronics > Deep Freeze > Install C-0 ) WhatsApp Image 2020-07-16 at 12.31.49.jpeg Buradaki "_$Df" klasörüne girin ve içindeki WhatsApp Image 2020-07-16 at 12.31.48.jpeg "FrzState2k" dosyasına çift tıklayın.

5)Bir önceki klasördeki
1594893688010.png
DFServ dosyasına çift tıklayın.

Sorun çözülmüştür. Sağ alttaki menüyü kontrol ederseniz simgenin orada olduğunu göreceksiniz. Eğer bu işlemleri yaptığınızda Deep Freezi kapalıysa Simge geldikten sonra Deep Freezi kapatarak tekrar yapın ki Sorununuz Bilgisayar kapanıp açıldıkça tekrar oluşmasın.

Faydalı olduysa ne mutlu.
WhatsApp Image 2020-07-16 at 12.31.48 (1).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Varyaa Allah ne muradın varsa versin bilgisayara format attım 9 saat yazılım kurdum içine programlarımı sonra deep freeze bu hale geldi başka bişey kuramıyorum çıldırmak üzereydimki senin bu açıklamanı gördüm artık arabistan sitelerinden bakmaya başladım arapça öğreniyodum az kalsın

Yardımcı olduysam ne mutlu bana :D. Uzun zamandır sosyale uğramıyordum. Yorumunuz mutlu etti beni.

Geri
Yukarı