Menzil genisletici tavsiye ve kullanici deneyimi

MiraiMisa

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
Yeni taşındigim evde internet altyapısı olmadığı için hiçbir ISS'den internet hizmeti alamıyorum.

Bende karşı binadaki komşudan interneti menzil genisletici ile alıp evde dağıtmak istiyorum.
Bu konuda da aklımda birkaç model var ancak işimi görür mü emin olamadım.
Öncelikle aradığım özellikler şunlar olacak;
* Menzil genisletici ile bağlandığım interneti kablolu olarak bilgisayarıma verme.
* Aynı zamanda 2.4GHz ile de olsa bağlandığım interneti 5GHz bandında ev içinde yayın yapabilme.
* Anten gücü ve kapsama mesafesi geniş olsun ki komşudaki internete bağlanırken sorun çıkmasın.

İzmir'de yaşıyorum bu arada, dolayısıyla sinyal kirliliği çok fazla. O yüzden en azından ev içinde paylastıracağım interneti 5GHz bandında verirsem sinyal kirliliğinden bir nebze de olsa kurtulurum.

Not: Bağlanacağım modem karşı binada olduğu için kablosuz bağlanıp kablolu ve kablosuz olarak da ev içine vermek istiyorum.

Bütçem: 400 - 500 TL arası.
Bulduğum cihazlar:

Bütçemi biraz aşsa da bir de TP-Link var. Ama 5GHz bandını destekliyor mu bilemedim yazmıyor bir yerde.

Son olarak bir de kenetic extra DSL var. Acaba binaya altyapi geldiğinde interneti de kullanmak üzere kenetic extra DSL alsam, binaya altyapı gelene kadar ( minimum 1 yil diyorlar ) bu modemi repeater olarak kullansam daha mi mantıklı?

Kafam çok karışık yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi Extra DSL almak daha mantık hem router hem de DSL bağlantı için kullanabiliyorsunun bir extra DSL kullanıcısı olarak öneririm.

Geri
Yukarı