Meraklısına MEB'in 3 Faza Ayırdığı Tablet Modelleri

tunasahinn

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Önce Samsung olacağını düşünüyorduk sonra General Mobile'dan duyuru geldi. Üçüncü bir sürpriz firma daha var, sessiz sedasız dağıtımına başlanan Aidata marka tabletler de dağıtım sürecine dahil.

General Mobile E-Tab 20, Aidata da Alim 10" model isimleri ile dağıtılıyor. İkisi de aynı firmadan ürettirilmiş iki farklı markanın basıldığı tabletler. Birebir aynı yani.

Özelliklerine gelecek olursak çevremde iki tabletten herhangi biri ulaşmadığı için bilgi veremiyorum ancak iki tabletin de işletim sistemi Android 8.1, yine yerli markalar ihtiyaç listesini doldurmak amaçlı donanım bulunduran tablet ürettirmişler. Samsung denk gelirse daha şanslısınız.

Üç tabletten herhangi birini alabilene not düşeyim, size teslim edilen SIM kart M2M özelliğine sahip yani tarayıcı geçmişiniz operatöre ve MEB'e raporlanıyor. Hani amacı dışında mobil veri gezintisi yaparken aşırı dikkatli olun başınız yanar.

İki tablette Play servisleri yok, yükleyemiyorsunuz hata veriyor. Herhangi bir mağaza uygulaması mevcut değil. Alternatif mağazaları kurabilirsiniz (AppGallery, Aurora Store vs.) GM ve Aidata'ya bir şekilde root atabilirsiniz ama Samsung'da başınız belaya girebilir (Knox).

Yine kısıtlama içeriyor üç tablet de, bir şekilde aşılır ama artık şu tabletleri kısıtlamak yerine serbest kullanıma izin verseler daha iyi olurdu.

Daha fazla bilgi ulaştıkça paylaşırım, şimdilik benden bu kadar.

Önce Samsung olacağını düşünüyorduk sonra General Mobile'dan duyuru geldi. Üçüncü bir sürpriz firma daha var, sessiz sedasız dağıtımına başlanan aidata marka tabletler de dağıtım sürecine dahil.

General Mobile E-Tab 20, aidata da alim 10" model isimleri ile dağıtılıyor. İkisi de aynı firmadan ürettirilmiş iki farklı markanın basıldığı tabletler. Birebir aynı yani.

Özelliklerine gelecek olursak çevremde iki tabletten herhangi biri ulaşmadığı için bilgi veremiyorum ancak iki tabletin de işletim sistemi Android 8.1, yine yerli markalar ihtiyaç listesini doldurmak amaçlı donanım bulunduran tablet ürettirmişler. Samsung denk gelirse daha şanslısınız.

Üç tabletten herhangi birini alabilene not düşeyim, size teslim edilen sım kart m2m özelliğine sahip yani tarayıcı geçmişiniz operatöre ve MEB'e raporlanıyor. Hani amacı dışında mobil veri gezintisi yaparken aşırı dikkatli olun başınız yanar.

İki tablette play servisleri yok, yükleyemiyorsunuz hata veriyor. Herhangi bir mağaza uygulaması mevcut değil. Alternatif mağazaları kurabilirsiniz (appgallery, Aurora Store vs.) Gm ve Aidata'ya bir şekilde root atabilirsiniz ama Samsung'da başınız belaya girebilir (knox).

Yine kısıtlama içeriyor üç tablet de, bir şekilde aşılır ama artık şu tabletleri kısıtlamak yerine serbest kullanıma izin verseler daha iyi olurdu.

Daha fazla bilgi ulaştıkça paylaşırım, şimdilik benden bu kadar.

ROM atabiliyor muyuz biliyor musun?

Geri
Yukarı