Meral Akşener: "Kılıçdaroğlu, 6'lı masanın adayı değil"

En mantıklı kadro cumhurbaşkanının Mansur Yavaş olması başbakanın da ılımlı kişi olması lazım yavuz ağıralioğlu gibi biri.

Not: haha ya da dislike atacağınıza görüş bildirin.

Son zamanlarda “Kesin olarak Kemal Kılıçdaroğlu aday olacak” iddiasını çürüten bir açıklama oldu.

Son düzenleme:
Akşener halen malum kişiye en yakın oy alabilecek partinin CHP olduğunu anlamıyor galiba.
Ben kılıçdaroğlunun akşenerden fazla oy alacağını düşünüyorum aday olursa ama zaten kılıçdaroğlundan sonra 6'lı masada en çok oy alabilecek kişide yine akşenerdir.

Başkanlık sistemine göre Erdoğan sadece 1 kez seçilmiş durumda. Hani bizim düşünemeyen milletimizin masayı kırarak oy verdiği bir sistem değişikliği vardı.
Tescilli bir şekilde 2 defa Cumhurbaşkanı seçilmiş.

Adaylık ve Seçimi (Madde 101)

Cumhurbaşkanı, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim yapmış, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, doğrudan halk tarafından seçilir.
Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.

Bu maddeler şuan geçerli anayasa maddeleri. Burada başkanlık sistemine göre öyle böyle yazmıyor benmi yanlış düşünüyorum acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı