Meral Akşener: "Kılıçdaroğlu, 6'lı masanın adayı değil"

Tescilli bir şekilde 2 defa Cumhurbaşkanı seçilmiş.

Adaylık ve Seçimi (Madde 101)

Cumhurbaşkanı, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim yapmış, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, doğrudan halk tarafından seçilir.
Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.

Bu maddeler şuan geçerli anayasa maddeleri. Burada başkanlık sistemine göre öyle böyle yazmıyor benmi yanlış düşünüyorum acaba?
Aksi bir durum olsaydı muhalefet yeri göğü inletirdi diye düşünüyorum. Başkanlık sisteminin değişmesinden kaynaklı olarak Erdoğan sadece 1 kez seçilmiş olarak gözüküyor.

Yahu bir aday belirleyemediler. Bir aday belirlemek için bu kadar zaman alıyorsa, ülkenin başına geçseler yandık.
6'lı Masa şimdiye kadar parlamenter sistem ve seçim güvenliği için ortak çalışmak üzere görüştü, henüz aday belirlemek için görüşmediler.
Seçim tarihi belli olmadan aday açıklamanın ne anlamı olabilir ki?
Şimdi partiler kendi içlerinde adaylık tartışması yapıyordur.
Sanırım 2 Ekim'de adaylık için ortak görüşme de olacak. Belki o gün aday açiklanır. Ki Akşener'in o tarih için bir söylemi olmuştu.
Şurada kalmış 4 gün...
Göreceğiz bakalım, kim aday olacak?

Aksi bir durum olsaydı muhalefet yeri göğü inletirdi diye düşünüyorum. Başkanlık sisteminin değişmesinden kaynaklı olarak Erdoğan sadece 1 kez seçilmiş olarak gözüküyor.
İnletse ne farkeder ki zaten yüksek seçim kurumuna bu soru soruldu kaçamak cevap verdiler seçim zamanı geldiğinde değerlendirilir gibisinden bir şeydi. Bu olayı da her zamanki gibi oldu bittiğe getirecekler mahkemeler açılsa bile onunla ilgili sonuçlanması seçim sonrasını bulur zaten o zaman da malum şahıs kazanırsa davanın düşeceğini hepimiz biliyoruz. Burası Türkiye arkadaşlar burda her şey kılıfına uydurulur.

Olay sırf onunla ilgili değil de neyse uzatmayalım.
Boş yere kafa patlatmaya gerek yok.

Olay sistemin değişmesi adamların programda birinci gündem o zaten gidip parti programlarından araştırabilirsin.

Sırf Atatürk'ü seviyor diye (daha çok seviyor gibi yapıyor diye.) Bir partiye oy verilmez.

Biriside sırf cuma namazına gidiyor diye oy verilmez 😉

Olay sistemin değişmesi adamların programda birinci gündem o zaten gidip parti programlarından araştırabilirsin.

Biriside sırf cuma namazına gidiyor diye oy verilmez 😉

Atatürk'ü seviyor gibi yaptığını söylediği kısımda haklı, parti sempatizanlığı yapmayalım lütfen.

Şu anki CHP Atatürk'ün ilkelerinin %99 oranında uzağında.

Ampul'e bir şey demeyeceğim, cahil halkı ancak cuma ile kandırır.

Atatürk'ü seviyor gibi yaptığını söylediği kısımda haklı, parti sempatizanlığı yapmayalım lütfen.

Şu anki CHP Atatürk'ün ilkelerinin %99 oranında uzağında.

Ampul'e bir şey demeyeceğim, cahil halkı ancak cuma ile kandırır.

Sadece CHP için demedim çoğu muhalif parti Atatürk ilkeleriyle "sözde" devam ediyor. Zaten CHP'nin başındakileri ne kadar sevmesemde başka seçenek yok.

Muhalefet zaten muhalefet olarak halinden memnun iktidar olmak istemiyor ki, Akşener bile bu konuda Erdoğan'ı mağdur etmek istemeyiz tarzı bir yorum yaptı yani aday olsunda sandıkta yeneriz mi ne dedi, bakıyorum herkes halinden memnun bavulların biri geliyor biri gidiyor. Ben, ysk kararlarına bakarak iki kere cumhurbaşkanı seçildiğini görüyorum ve aday olması kendi anayasasını çiğnemek olarak görüyorum şahsi olarak. Zaten Erdoğan'da son açıklamalarında dikkat ettim biz kazanacağız diyor yani kendilerinden bir aday olabilir. Hayırlısı olsun bana göre hava hoş Türkiye'de yaşıyorum euro kazanıyorum. Yinede göz göre göre anayasa çiğnenmez umarım diyorum.

Sadece CHP için demedim çoğu muhalif parti Atatürk ilkeleriyle "sözde" devam ediyor. Zaten CHP'nin başındakileri ne kadar sevmesemde başka seçenek yok.
Kılıçdaroğlu'nun ailesi Atatürk'e suikast girişiminde bulunduğunu okumuştum. Bu yazıya göre Atatürk bunun üzerine hepsini ortadan kaldırmak istedi ancak İnönü engel oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı