Mercedes Benz E250 panjurdan kuş sesi geliyor

Balatayı kontrol ettirdiniz mi hocam?
Servise zaten asıl amacım balata için gitmek idi. 4 balata değişti.
Panjur görünce orada şans eseri aklıma gelip böyle böyle sordum. İnternetten duyduklarımı da anlattım. Biraz baktılar, bir sorun yok dediler. En azından panjurun orada yok dediler. Başka bir yerden mi geliyor ses, bilemiyorum. Bir arkadaş kaput yalıtımına bakın dedi. Onu bir kontrol edeceğim.
Düzenleme: Ön panjurun ses geldiği yere, nikelajlı kısmın kaportaya bağlantı yerine bir izolasyon maddesi koyup düzelen çok kişi varmış. En yakın zamanda bunu yaptırıp sonucu bildireceğim.

Son düzenleme:
Hız artması ile ilgili olduğuna göre muhtemel bir parça rüzgar direncine dayanamayıp oynuyor. Panjur olabilir, motor kapağı plastiği tam yerine oturmamış veya geçme yerlerinden gevşemiş olabilir, yalıtım yaptırdım demişsin yalıtım yaparken söktükleri alt koruma plastikleri veya davlumbazlardan tam oturmayan/klipsi eksik takılan olabilir, sunrooflar genelde Mercedeslerde ses yapıyor ama o tarz ses yapan duymadım, daha çok çukurlarda esnemelerde ses geliyordu.

Denemek için tampon ile panjur arasına ince bir karton sıkıştırıp deneme yapabilirsin, motor koruma plastiğini söküp deneme yapabilirsin, alttan koruma plastiklerini arabayı lifte kaldırıp kontrollerini sağlayabilirsin.

Sonucu bildirmeyi unuttum. Öncelikle kusura bakmayın. Bu konuyu açtıktan bir, iki hafta sonra internetten gördüğüm çözümleri anlattım. Detaylıca kontrol ettiler. Bir yerde açık mı var diye.
1-2 saat sonunda sesin kesinlikle panjurdan geldiği anlaşıldı. Test sürüşüne bile çıktık rahat duymak için.
@Ercan OZAN son dediğiniz gibi çıktı. Panjur ile tamponu bağlayan kısma bir cisim koydular. Bilsem fotoğrafını çekerdim. Yalıtım malzemesi gibi bir cisimdi. Onu taktık, ek olarak W212 kasada sunroof sorunu varmış. Hatta E kasada kronikmiş. Onu da hazır gitmişken ayarlattım.
Şu an kesinlikle bir ses yok. 120'de başlayan kuş sesini, 200 ve üstü iken bile duymuyorum.

İşte bunu insanlara anlatabilmek lazım, araba Fiat'ta olsa Mercedes'te olsa bu tarz kronik basit problemler olabiliyor. Önemli olan seni yolda bırakacak elektronik/mekanik büyük problemler olmaması.

Sonucu bildirmeyi unuttum. Öncelikle kusura bakmayın. Bu konuyu açtıktan bir, iki hafta sonra internetten gördüğüm çözümleri anlattım. Detaylıca kontrol ettiler. Bir yerde açık mı var diye.
1-2 saat sonunda sesin kesinlikle panjurdan geldiği anlaşıldı. Test sürüşüne bile çıktık rahat duymak için.
@Ercan OZAN son dediğiniz gibi çıktı. Panjur ile tamponu bağlayan kısma bir cisim koydular. Bilsem fotoğrafını çekerdim. Yalıtım malzemesi gibi bir cisimdi. Onu taktık, ek olarak W212 kasada sunroof sorunu varmış. Hatta E kasada kronikmiş. Onu da hazır gitmişken ayarlattım.
Şu an kesinlikle bir ses yok. 120'de başlayan kuş sesini, 200 ve üstü iken bile duymuyorum.
Hocam aynı sorun benim aracımda da var kime anlattıysam anlamadılar ve bulamadılar sorunun olduğu yerin resmi veya tam olarak neresi olduğunu söylermisiz veya hangi serviste yaptırdınız bende götüreyim oraya

Yeni konular

Geri
Yukarı