Mercedes C200 AMG 4MATIC vs BMW 3.20i M Sport vs Volvo S60

Lockheed

Hectopat
Makaleler
19
2022 sonu 2023 başı gibi kısmetse araç değişecek. Bu üç araç arasından hangisi seçilmeli? Volvo S60’ın en dolu sürümü olduğu söylendi bana. Fiyattan bağımsız bir karşılaştırma olursa sevinirim. Hepsi sıfır ve 2022 çıkışlı. Volvo S 60 2000 motor, diğer ikisi 1600 motor.
Ben 3.20 ile C200 arasındayım. Bir arkadaşımla konuştum, çalıştığı şirkette 3.20i’nin C200’ün dengi olmadığını, C200/5.20 dengi şeklinde kabul edildiğini söyledi. Bu doğru mudur? Ben hep bu araçları aynı segment (D segmenti) olarak değerlendirdiğim için soruyorum.

Genel olarak bmw tercihimdir fakat iş son model 320 olunca eski 320lerden eser yok neredeyse bence. Tasarımı o kadar iyi değil. Performans olarak tatmin edebilir fakat eski ciğerli bmw motorları yok. Teknoloji ve turbo ile iş hallediliyor.
Mercedese gelince ben kesinlikle 520 ayarı olduğunu düşünmüyorum. Tasarım olarak gayet güzel. Ama klasilleşmiş bir söz vardır 'mercedes E serisinden başlar'.
İş volvoya gelince kendilerine özgün bir araba geliştirdiklerini düşünüyorum. Benim tercihim volvodan yana olur.

Bu 3 ü arasında kesinlikle yeni c serisi segmentini çok aşmış bir araba. Volvonun artısı hem araç içindeki insanlar hem de araç dışındaki insanlar için çok güvenli. Ama ben yeni c serisi diyorum.

3 serisini eleştirenler olmuş ama çok başarılı bir motoru var. Ekstra olarak C serisi 5 serisine rakip olamaz ama C200'ün C segmentinde gayet üst düzey işler başardığını söylemekte yanlış olmaz. Birde C200 1.5 motor değil mi? Bu arada DS9'u da bir inceleyin derim. 2.0 A4'lerde çok iyi arabalar. Motor, yürüyüş olarak A4 diğer seçeneklerden daha önde.

Bu 3 seçeneğe gelirsek ben tercihimi S60'tan yana kullanırdım açıkçası bir de en dolusu diyorsunuz.

C200 520 dengi değildir farkı sınıf araçlar ikisi. Ancak söylediğiniz araçlar arasında seçimimi c200 den yana kullanırım.

@diegoarmano hocam halihazırda 3 senedir A4 2020 kullanıyorum. Aslında seçeneklerde o da var fakat ben başka bir markaya geçmek istedim. Ayriyeten bana 1.6 motor dendi C200 için.
DS9’u inceleyemiyorum çünkü şirket arabası seçeneği bunlar. Bana 4 seçenek sunuldu. Audi’yi eledim, arada kaldığım için soruyorum.

Ekleme: Gelme zamanına göre 2023 çıkışlı olma ihtimali de var.

A4'ü bildiğinize göre başka bir markaya geçmekte hoş olur ama A4'ten sonra en büyük zevki bence bu seçeneklerden S60 verir. Yanlış bilmiyorsam 320 hariç diğer seçeneklerin çekişleri 4WD şeklinde. Bu arada 320'nin yeni motoru oynanmaya baya müsait deniliyor belki bir macera düşünürseniz 240-250 HP'leri görebileceğine dair yazılar görmüştüm bazı yerlerde.

Tasarım olarak dıştan S60 baya baba gibi duruyor ama 320 ve C200 pek öyle değil. 320i basit genç, sportif aracı havası var arabada. C200 ise hem sportifim hem babayım diyormuş gibi duruyor. Tabii bunlar benim fikirlerim.

S60’ın dış tasarımı güzel. Fakat içini beğenemedim, hele ki C200’e göre pek iyi değildi. 3.20 ya C200 seçeceğim gibi duruyor. Teşekkürler.

3 serisini eleştirenler olmuş ama çok başarılı bir motoru var. Ekstra olarak C serisi 5 serisine rakip olamaz ama C200'ün C segmentinde gayet üst düzey işler başardığını söylemekte yanlış olmaz. Birde C200 1.5 motor değil mi? Bu arada DS9'u da bir inceleyin derim. 2.0 A4'lerde çok iyi arabalar. Motor, yürüyüş olarak A4 diğer seçeneklerden daha önde.

Bu 3 seçeneğe gelirsek ben tercihimi S60'tan yana kullanırdım açıkçası bir de en dolusu diyorsunuz.
C200 C segmenti değil, D segmenti.

Yeni konular

Geri
Yukarı