Mercedes CLK 500 alınır mı?

CLK 500'e LPG takan, KM düşüren bir insandan araç almazdım ben yoksa alınır tabii ki. Günlük kullanılacaksa CLK 200 yakıt nedeniyle daha iyi bir seçim olur bence.

Hocam araba 1605 KG 163 beygir atmosferik asla tatmin etmez. Ara gazlanmalar olsun, sollamalar olsun.

O kadar da değil, performansı yeterli ama yaşından dolayı performans kaybı olmuştur, iyi bir bakım gerekebilir.
Hocam F30'lardan örnek vereyim 316i'ler turbo beslemeli 136 beygir ve 1300 1400 kilogram olmasına rağmen bir gence göre tatmin etmiyor. 1600 kilogram atmosferik 163 beygirin tatmin edeceğini sanmıyorum. Şöyle anlatmak gerekirse E60 M5 V10 atmosferik, F8x M3/M4 turboya göre çok zayıf kalıyor halbuki V10 onlardan 30 40 beygir daha yüksek. Turbo gerçekten baya etkiliyor. Turbo yoksa, 200 beygir altıysa ve 1.5 tondan ağır arabanın tatmin etmesi zor.

Hocam F30'lardan örnek vereyim 316I'ler Turbo beslemeli 136 beygir ve 1300 1400 kilogram olmasına rağmen bir gence göre tatmin etmiyor. 1600 kilogram atmosferik 163 beygirin tatmin edeceğini sanmıyorum. Şöyle anlatmak gerekirse E60 M5 V10 atmosferik, F8X M3/M4 Turbo'ya göre çok zayıf kalıyor halbuki V10 onlardan 30 40 beygir daha yüksek. Turbo gerçekten bayağı etkiliyor. Turbo yoksa, 200 beygir altıysa ve 1.5 tondan ağır arabanın tatmin etmesi zor.

Yalnız atmosferik bambaşka bir hazdir Turbo gecikmesi de olmadığı için ve yüksek devir çevirdiği için Turbo'dan çok daha keyiflidir sürüş anlamında ama evet Turbo verimli bir teknoloji gerçekten.

Hocam F30'lardan örnek vereyim 316i'ler turbo beslemeli 136 beygir ve 1300 1400 kilogram olmasına rağmen bir gence göre tatmin etmiyor. 1600 kilogram atmosferik 163 beygirin tatmin edeceğini sanmıyorum. Şöyle anlatmak gerekirse E60 M5 V10 atmosferik, F8x M3/M4 turboya göre çok zayıf kalıyor halbuki V10 onlardan 30 40 beygir daha yüksek. Turbo gerçekten baya etkiliyor. Turbo yoksa, 200 beygir altıysa ve 1.5 tondan ağır arabanın tatmin etmesi zor.
Tatmin derken ne beklediğinize göre değişir. Sonuçta trafikte yarış halinde değiliz, bu araç bile 13-14 lt rahat yakıyorken 5.0 motorun yakıtını siz hesaplayın. O yüzden F/P olarak tatmin eder bence. 163 HP'lik motor turbo olmasa bile birçok insanı tatmin eder.

Performans isteyen insan tabii en az 2.0 motor Turbo'lu bir araç almalı.

CLK babamın kuzeninde var. Adam aldı, alacağına pişman oldu, elinden çıkartamıyor.
Öncelikle attığın ilanda 200.000 TL yazıyor, bütçe 200k mı?
Eksilerine gelelim, bu arabayı temiz bulmak çok zor olmaya başladı. Kendisi temiz zannediyordu ama maalesef değildi. Çok benzin yakıyor ve ayda en az 1 defa sanayiye gitmek zorunda kalırsınız. İlla bu arabadan vazgeçemezseniz, Tarcan ekspertize gitmenizi öneririm. Eğer alacağınızı düşündüğünüz arabanının plakası açık ile buraya paylaşırsınız, km ile oynanmış mı, kazalı mı diye bakarız.

Bu arada konusu açılmışken bu tür araçları alırken ekspertize güvenmeyin. Onlar kaza yapıp yapmadığına, boyasına, şasesine vs bakar, motordan ve şazımandan anlamazlar.
İyi bir motor ve şanzıman ustasına da gösterin aracı.

Bu arada konusu açılmışken bu tür araçları alırken ekspertize güvenmeyin. Onlar kaza yapıp yapmadığına, boyasına, şasesine vs bakar, motordan ve şanzımandan anlamazlar.
İyi bir motor ve şanzıman ustasına da gösterin aracı.
Her ekspertize güvenmemek gerekiyor bence.
Tarcanlara gözüm kapalı güvenirim. Çok detaylı inceliyor. Bu camiada en iyisi demek yanlış olmaz.

Tarcanlara gözüm kapalı güvenirim. Çok detaylı inceliyor. Bu camiada en iyisi demek yanlış olmaz.
Ben hiçbir ekspertize güvenmem, ekspertiz çalışanları usta değiller. Sadece kazalar için eğitim alıyorlar, yağ kaçaklarına bakıyorlar vs.

Daha expertize gostertmeyen galericiler var kocaelin'e nasıl götürsün çoğu galericiden araba alinmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı