Merkel’den Türkiye'ye cevap

Başlığın aslında Merkel’den Türkiye’ye mülteci övgüsü! Şeklinde olması gerekiyordu:D
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile ilgili kapsamlı bir açıklama da yaptı. Türkiye’nin AB ile yaptığı anlaşma kapsamında Suriyeli mültecileri kabul etmesini öven Merkel, “Ankara ile daha yakın ilişki istiyorum” dedi.

Fakat Merkel, Türkiye’nin AB üyeliği ile ilgili ise karamsar ifadeler kullandı. Merkel, “Türkiye’nin AB’ye üye olabileceğini sanmıyorum” derken, “Türkiye Suriyeli mülteciler konusunda çok iyi iş yapıyor. Türkiye ile bu anlaşmanın sürmesini istiyorum” dedi.
Kaynak
F0136FD3-B931-404D-9450-B5E434C9A3CE.jpeg

Malum kişi giderse AB'ye girme ihtimalimiz var mı?

O dediğin malum kişiyle bunun bir alakası yok, Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Sen ağzınla kuş tutsan da seni o AB'ye almayacaklar, biz buna Türk düşmanlığı diyoruz, cumhurbaşkanı ile fazla bir alakası yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum kişi giderse AB'ye girme ihtimalimiz var mı?
AB'ye girebilmemiz için ekonominin düzelmesi lazım, mültecilerin ülkeden atılması lazım, ülkede cahiliyetin bitmesi ve sınırdışı operasyonların bitmesi lazım.

Maalesef bu şartlar altında AB'ye giremeyiz. 1990'da en geç 1 yıla yakın AB'ye üyeyiz yazıyordu. Ne oldu? Yeter artık uyanın. Suriyeliler vatandaşlık alıyor. Afganlar elini kolunu sallayarak ülkemize giriyorlar. Başlatmayın din kardeşliğine. Bu da yetmiyor gibi diyanet ek para istiyoruz diyor. Uyanın artık. Bu ülkede cumhurbaşkanı ben olsam Diyanet'i kapatır dinle ilgili her şey yasaklardım.

Geri
Yukarı