Merkez Bankası'ndan 100 kişi istifa etti

ScoopsAhoy

Hectopat
Yer
Bursa, Türkiye
Daha fazla  
Faiz ve kur korumalı mevduat hesabı gibi tartışmalarla gündemden hiç düşmeyen Merkez Bankası'ndan beyin göçü haberi geldi. Ankara'dan İstanbul'a taşınmayı planlayan MB'de personel önünü göremiyor ve plansızlıktan dolayı sağlıklı bir ortamda çalışamıyor. Ayrıca çalışanların izin hakları da taşınana kadar iptal edildi.

• İstifa edenlerin daha 3-4 yıllık personel olmaları ve önceliklerinin yurtdışı olması ise Türkiye'de beyin göçünün ne gibi seviyelere ulaştığını gözler önüne serdi.
Kaynak: Merkez’de de beyin göçü başladı!

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha iyi değil mi? Boş olunca dolar düşüyor.

1660229477650.png

Son düzenleyen: Moderatör:
MB'yi taşıyınca ellerine ne geçecek çok merak ediyorum. Ayrıca çok iyi olmuş, böyle istifaları daha da görmek isterim.

MB'yi taşıyınca ellerine ne geçecek çok merak ediyorum. Ayrıca çok iyi olmuş, böyle istifaları daha da görmek isterim.
İyice ülkenin başkentini İstanbul yapmaya çalışıyorlar gibi hissediyorum nedense. Merkez Bankası ekonominin merkezi ya oraya taşınması çok tepki çekmez. Ancak bugün yarın Saray'ın da oraya taşındığını görünce şaşırmamalıyız...

İyice ülkenin başkentini İstanbul yapmaya çalışıyorlar gibi hissediyorum nedense. Merkez Bankası ekonominin merkezi ya oraya taşınması çok tepki çekmez. Ancak bugün yarın Saray'ın da oraya taşındığını görünce şaşırmamalıyız...
İnşallah öyle bir düşünceleri yoktur. Boşuna mı Ankara yapmışlar başkenti. Yani bu hükümet kadar ülkeye zarar vereni görmedim, bakalım daha neler göreceğiz.

Bir insan neden istifa görmek ister veya istifa edenleri görünce sevinir?
Yönetimin beceriksizliğini görünce istifa etmemeleri hata zaten. Artık bir şeylerin farkına varılmalı, üst kademede olanlar tepkisini koymalı.

Yönetilemiyorsa baştakiler istifa etmeli normalde ama bizim ülkede her şey ters olduğu için beyin göçü veriyoruz, dış güçler hep!

Yönetimin beceriksizliğini görünce istifa etmemeleri hata zaten. Artık bir şeylerin farkına varılmalı, üst kademede olanlar tepkisini koymalı.

Bu istifaların mantığını anlayamamışınız siz daha.

Haberin ayrıntısına inseniz anlayacaksınız. İstifa edenler genelde 2-3 yıllık çalışanlar. İstifa nedenleri Merkez Bankasının İstanbul'a taşınıyor olması.

Adamlar zaten ne kazanıyordur orada. Atıyorum 20-25 bin TL alıyor.( O bile şüpheli. Bu kadar alırlarmı bilemiyorum.) İstanbul'a taşındımı bu adamların en az 10 bin TL kira vermesi lazım. Ne uğraşacam deyip istifa ediyorlar. Çünkü 2023'te seçim var zaten. Kazara bir muhalefet kazansın çoğu bir kararname ile işinden olacak. Hiç kasmayım yoluma bakayım diyorlar.

Yoksa AKP'ye kızdık. Veya hükümete kızdık ekonomi politikasını beğenmiyoruz ondan istifa ediyoruz veya hükümete tepki gösteriyoruz tarzı bir olay yok ortada.

Geri
Yukarı