Merkez Bankası'ndan 100 kişi istifa etti

Bu istifaların mantığını anlayamamışınız siz daha.

Haberin ayrıntısına inseniz anlayacaksınız. İstifa edenler genelde 2-3 yıllık çalışanlar. İstifa nedenleri Merkez Bankasının İstanbul'a taşınıyor olması.

Adamlar zaten ne kazanıyordur orada. Atıyorum 20-25 bin TL alıyor.( O bile şüpheli. Bu kadar alırlarmı bilemiyorum.) İstanbul'a taşındımı bu adamların en az 10 bin TL kira vermesi lazım. Ne uğraşacam deyip istifa ediyorlar. Çünkü 2023'te seçim var zaten. Kazara bir muhalefet kazansın çoğu bir kararname ile işinden olacak. Hiç kasmayım yoluma bakayım diyorlar.

Yoksa AKP'ye kızdık. Veya hükümete kızdık ekonomi politikasını beğenmiyoruz ondan istifa ediyoruz veya hükümete tepki gösteriyoruz tarzı bir olay yok ortada.
"İzin haklarını kullanmak isteyen personelin hakları elinden alındığı belirtilirken, personelin ise işleyişteki problemlerden dolayı istifa etmeye başladığı öğrenildi."
"İstifa edenlerin ise önceliklerinin yurtdışı olduğu öğrenildi."

Ben okudum merak etmeyin, siz de okudunuz ondan da eminim ama ne anlamak istiyorsanız onu anladınız. Yukarıda attığım cümleler size neyi çağrıştırıyor? 2-3 yıllık çalışan olmaları onları niteliksiz yapmaz ki zaten mevkileri nedir onu bilmiyoruz.

Bal gibi de hatalardan dolayı istifa edip beyin göçü veriyoruz.

"İzin haklarını kullanmak isteyen personelin hakları elinden alındığı belirtilirken, personelin ise işleyişteki problemlerden dolayı istifa etmeye başladığı öğrenildi."
"İstifa edenlerin ise önceliklerinin yurtdışı olduğu öğrenildi."

Ben okudum merak etmeyin, siz de okudunuz ondan da eminim ama ne anlamak istiyorsanız onu anladınız. Yukarıda attığım cümleler size neyi çağrıştırıyor? 2-3 yıllık çalışan olmaları onları niteliksiz yapmaz ki zaten mevkileri nedir onu bilmiyoruz.

Bal gibi de hatalardan dolayı istifa edip beyin göçü veriyoruz.

Şimdi baktım 2021 yılı Merkez Bankası çalışan sayısı 4150 kişi. Ve buradan 100 kişi İstanbul'a taşınma öncesi istifa etmiş olay sadece bu. Buradan bir dram bir aksiyon bir siyasi malzeme çıkarmaya çalışıyorsun ama yok işte. Tamamen şahsi kararlar ile işten çıkıyorlar.

İstifa ettikten sonra nereye giderse gitsin ister özel sektörde çalışsın ister yurtdışına gitsin yasak mı koyacaksın adamlara?

İzin Haklarının elinden alınması muhabbetide şu şekilde. Tüm personele aynı ay içersinde izin verilemeyeceği için kısıtlama getirilmiş. Taşınma öncesi herkes izin kullanmak isterse ve izin verilirse sistem nasıl işleyecek? Merkez bankası nasıl çalışacak...

Şimdi baktım 2021 yılı Merkez Bankası çalışan sayısı 4150 kişi. Ve buradan 100 kişi İstanbul'a taşınma öncesi istifa etmiş olay sadece bu. Buradan bir dram bir aksiyon bir siyasi malzeme çıkarmaya çalışıyorsun ama yok işte. Tamamen şahsi kararlar ile işten çıkıyorlar.

İstifa ettikten sonra nereye giderse gitsin ister özel sektörde çalışsın ister yurtdışına gitsin yasak mı koyacaksın adamlara?

İzin Haklarının elinden alınması muhabbetide şu şekilde. Tüm personele aynı ay içersinde izin verilemeyeceği için kısıtlama getirilmiş. Taşınma öncesi herkes izin kullanmak isterse ve izin verilirse sistem nasıl işleyecek? Merkez bankası nasıl çalışacak...
Birden 100 kişinin istifa etmesi size göre önemli değilse bilemem ama bana göre önemli. Siyasi malzeme demeyelim de gerçekler diyelim, gerçekten hak edene hak ettiği verilse böyle olmayacak.

Çalışanlarının izin hakkının niye iptal edildiğini anlayamadım.

Herkes aynı ay içersinde izine çıkabilir mi senin mantığın alıyor mu bunu?

Merkez bankası çalışanlara mail atıyor şu tarihlerde İstanbul'a taşınacak şubemiz hazırlıklarınızı yapın diye. 4200'e yakın Merkez Bankası çalışanı var. Hepsi aynı anda izine çıkarsa nasıl çalışacak orası?

Geri
Yukarı