Merkezi ısıtmada peteğin biri ısınmıyor

dovahkiinn

Centipat
Selam arkadaşlar, 50 daireli merkezi ısıtmalı bir binanın en üst katında oturuyorum ve bulunduğum katta 10 daire mevcut. Benim evimde 3 petek var ikisi çalışıyor ancak bir tanesi hiçbir şekilde ısınmıyor. Havasını aldım, peteği söküp içini temizledim, bozuk mu değil mi diye vanaları kontrol ettim ama nafile. Son olarak geçen gün peteğin alttaki tahliye tapasını açıp alta leğenler koyarak yavaş yavaş su giriş vanasını açtım ve gördüm ki sıcak su geliyor. Ancak tapayı kapatıp kendi haline bıraktığımda muhtemelen petek devir daim yapmıyor. İşin ehli arkadaşlardan bu konuda ne yapılabilir tavsiyelerini almak isterim. Bu arada unutmadan, daire içerisinde sıcak ve soğuk su borularının olduğu kollektör bulunmuyor. sadece petek üzerindeki vanalar mevcut.

Not: Ev sahibi(aynı zamanda yönetici) ile istediği kirayı alamadığı ve yasa dışı eylemlere başvurarak elektrik, su tesisatıma aynı zamanda uydu, internet kablolarına zarar verdiği için savcılığa şikayette bulundum mahkemelik olma ihtimalim var. Merak ettiğim kısım; ev sahibi kazan dairesinden yahut başka bir yerden evdeki peteklerin çalışmaması için teknik olarak bir müdahalede bulunmuş olabilir mi?

Zahmet edip okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi geceler.

up

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı