Mersin polisevine bombalı saldırı düzenlendi ve maalesef 1 polis memurumuz şehit oldu

@izmirkartali

Boşuna nefesini tüketme trol, seni muhatap almıyorum. HDP trollüğü yapmaktan ve bölücü güzellemekten başka bir yaptığın bir şey yok. Yine de söyleyeyim, o makaleyi bir "editör" yazmadı, Vikipedi'den alıntıdır. Keşke bu kadar bilgisiz olmasan :D Bilgi sahibi olsan trol olmazdın gerçi.
Çocuk, zaten oradan okuyup da eksiklik olduğunu söylüyorum.
Vikipedi'deki makaleyi yazana ne denir?
Sen istediğini söyleyebilirsin, ama orada makale yazan, düzenleyen kişiye editör denir.
Trollük iyi kazandırıyor herhalde. Ama komünistlerden para verecek bir parti yok ki yahu! Hayrına da trollük olmaz. O kadar ucuz mu bu iş canım (!) 😄

Kişisel sataşmaya çok takıyorsun çocuk. Konu sen ben veya başka bir üye değil. Biraz büyü artık. Basit insanlar kişilerle ilgilenir, olgun insanlar olaylarla ilgilenir, kaliteli insanlar olgularla ilgilenir.

Son düzenleme:
Vikipedi'de makale yazan adam niye birilerinden çekinsin, kimliği belli değil ki? :D Tekrar tekrar bilgisizliğini gösteriyorsun. Göz ardı edildin, kendi kendine konuşmaya devam et trol.
Editör neden çekinsin bilemiyorum. Birkaç sebep tahmini yürüttüm. Ya AKP'ye toz konduramıyor ya bilgi eksikliği var ya da bizzat Vikipedi sansür uyguluyor olabilir. Zira Vikipedi Türkiye'de AKP tarafından epey bir süre engellendi. Engeli aşmak için taviz vermiş olabilir mi diye düşünmek lazım.

Şu gözardı etme işini ben de birkaç kişiye karşı denedim çocuk. Ama bir işe yaramıyor. İyi sosyaller tekrar.

Editör neden çekinsin bilemiyorum. Birkaç sebep tahmini yürüttüm. Ya AKP'ye toz konduramıyor ya bilgi eksikliği var ya da bizzat Vikipedi sansür uyguluyor olabilir. Zira Vikipedi Türkiye'de AKP tarafından epey bir süre engellendi. Engeli aşmak için taviz vermiş olabilir mi diye düşünmek lazım.

Şu gözardı etme işini ben de birkaç kişiye karşı denedim çocuk. Ama bir işe yaramıyor. İyi sosyaller tekrar.
Anti-Devletçi olmadığım için bir kez daha dua ettim. Devlet burundan nefes alsa niye ağızdan almadı diyecek adamsınız. ABD IŞİD ile savaşırken sorun yok. Rusya Çeçenler ile savaşırken sorun yok. Türkler silahlı haydut PKKlira karşı savasinca suçlu hep devlet.

Anti-Devletçi olmadığım için bir kez daha dua ettim. Devlet burundan nefes alsa niye ağızdan almadı diyecek adamsınız. ABD IŞİD ile savaşırken sorun yok. Rusya Çeçenler ile savaşırken sorun yok. Türkler silahlı haydut PKKlira karşı savasinca suçlu hep devlet.
Dam başında saksağan, vur beline kazmayı.
AKP ve PKK açık pazarlık yaparken olan olaylar hakkında tartışma yapıliyor. Sen neden bahsediyorsun? 2015 Haziran seçimlerine kadar hâlâ devam ediyor diye biliyorduk o pazarlığı. Meğerse hiç bitmemiş. Hâlâ devam ettiği anlaşılıyor.
Biten şey sadece siyasi olarak HDP'nin aracılığıymış.

Bu arada "devletçilik" kavramı ekonomi ile ilgilidir. Sanırım yanlış kullanıyorsun ve herkes devletçi olmak zorunda değil elbette ama memleketin her şeyini satan bu iktidar hiç değil.

Dam başında saksağan, vur beline kazmayı.
AKP ve PKK açık pazarlık yaparken olan olaylar hakkında tartışma yapıliyor. Sen neden bahsediyorsun? 2015 Haziran seçimlerine kadar hâlâ devam ediyor diye biliyorduk o pazarlığı. Meğerse hiç bitmemiş. Hâlâ devam ettiği anlaşılıyor.
Biten şey sadece siyasi olarak HDP'nin aracılığıymış.

Bu arada "devletçilik" kavramı ekonomi ile ilgilidir. Sanırım yanlış kullanıyorsun ve herkes devletçi olmak zorunda değil elbette ama memleketin her şeyini satan bu iktidar hiç değil.
Merhaba, geç oldu ama yazıyorum.

Burada bahsettiğim devletçilik ekonomi ile alakası yok. Örnek de verdim zaten. İktidara CHP gelse gene aynı kafa. HDP barış falan istemiyor. En kötü Kürdistan bölgesel yönetimini destekliyor. Bu söylemleri ile gayet anlaşılır.

Merhaba, geç oldu ama yazıyorum.

Burada bahsettiğim devletçilik ekonomi ile alakası yok. Örnek de verdim zaten. İktidara CHP gelse gene aynı kafa. HDP barış falan istemiyor. En kötü Kürdistan bölgesel yönetimini destekliyor. Bu söylemleri ile gayet anlaşılır.
Merhaba,
CHP de Çözüm Süreci olsun diyor zaten. Ama Meclis'te şeffaf olsun diyor. HDP de bu öneriye karşı çıkmaz.
Mevcut iktidarla PKK arasında 2015'ten sonra gizli gizli ne tavizler verildiği bilinmeden yürütülen bir görüşme süreci olduğunu herkes anlayabilir.

Biraz konuya dönelim:
Mersin Tece Polisevi'ne saldırıyı PKK üstlenirken HDP, Selahattin Demirtaş, Emek ve Demokrasi Platformu katılımcısı tüm partiler saldırıyı kınadı.
Bir taraf halkı silaha sarılmaya özendirmeye çalışırken bir taraf demokrasi ve barış çağrısı yapıyor.

İktidar ve medyası bu saldırıyla, "CHP'ye karşı propaganda yapmak için önceden hazırlanmış mı" diye düşünmeden edemiyor insan?

"Ülkede birkaç tane terörist kaldı. Onların da ayak numaralarına kadar biliyoruz" diyenler 30 yıl sonra ilk kez Mersin'de PKK saldırısını neyle açıklayabilir.
Önleyici tedbir ve istihbarat ya hiç yok ya da seyirci kalınmış.
Umarım devamı gelmez. Ama olay anında hemen CHP'ye karşı propaganda çıkarmaya çalışanlar iktidardayken iyimser olmak zor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@shocktroop devlet elbette kendini, vatandaşını koruyacak. Ama yalanlarla, beceriksizliklerle olmuyor bu işler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı