Mersin polisevine bombalı saldırı düzenlendi ve maalesef 1 polis memurumuz şehit oldu

@Woolgatherer

"Göz ardı etmiştim, sataşayım dedim." sağ ol ya, çok iyisin.

Demirtaş söylemleriyle halkı kin ve düşmanlığa yönelten biridir. Birçok polis, asker şehit eden Öcalan için "Onun heykelini dikeceğim." diyen birinin "barışı kovalamış" olduğunu söylemek çok gülünç. "P*K terör örgütü değildir, silahlı halk hareketidir." "Öcalan'ın heykelini dikeceğiz." gibi söylemlerde bulunan, dağdakilerle boy boy fotoğrafları olan ve hendek olaylarında insanları isyana teşvik edip polisin, askerin şehit olmasına sebebiyet veren Demirtaş'ın "barışı kovaladığına" inanıyorsan eğer senin adına çok üzülüyorum gerçekten.

Ek olarak o tweet'te Demirtaş'ın samimi olmadığını gayet de biliyorum, bu adam zamanında halkı isyana teşvik edip polislerin, askerlerin ölümüne sebebiyet veren bir adam. Sen bunları istediğin kadar görmezden gel fakat ben gelemem.

Ayrıca senin korumaya çalıştığın o kullanıcının nasıl bir sol trolü ve HDP sevicisi olduğunu gayet de iyi biliyorum. Önceden de birkaç mesajını görmüştüm, bu mesajını görünce de ağzının payını vermek istedim. İyi de oldu, bundan böyle alttan alttan bölücü güzellemesi yapmamayı öğrenir belki.

Ek olarak söyleyeyim, benim hiçbir siyasi partiye taraf olmadığımı forumda beni tanıyanlar gayet iyi bilir. Tartışma konularının birçoğunun altına mesaj yazıp sürekli birbirini suçlayan fanatik kesimler tarafından hâlâ "trol" damgası yememiş forumdaki nadir üyelerdenim. Yani beni "Sen şucusun." "Sen bucusun." diye suçlamayı düşünüyorsan bunu yapmamanı öneririm.

Son düzenleme:
@Arkham Kn1ght

Iste tam olarak o soylemler bana "siyasetin kendisi" gibi geldi hep. Siyasetin kendisi ve o donem içerisinde söylenmiş söylemler. Kurt halkinin o donemdeki genel davranisi -ki bu davranis cogunlukla gaza gelmek ve cehalet kaynakli- cok acik. Dolayisiyla Ocalan kotulemesi yapabilir miydi bu adam? Bence yapamazdi. Guzelleme yapmali miydi? Kesinlikle yapmamalıydi.

O surec cok karisik ve o surec icerisindeki soylemleri acikcasi pek ciddiye alamiyorum. Benim icin uzulebilirsin belki ama ayni ulkede yasiyoruz ve oy kullanacagiz seneye. Ulke icin gereken gorevi yerine getirecegim en azindan, doğru muyum? :)

Ek olarak söyleyeyim, benim hiçbir siyasi partiye taraf olmadığımı forumda beni tanıyanlar gayet iyi bilir. Tartışma konularının birçoğunun altına mesaj yazıp sürekli birbirini suçlayan fanatik kesimler tarafından hâlâ "trol" damgası yememiş forumdaki nadir üyelerdenim. Yani beni "Sen şucusun." "Sen bucusun." diye suçlamayı düşünüyorsan bunu yapmamanı öneririm.
...o kullanıcının nasıl bir sol trolü ve HDP sevicisi olduğunu gayet de iyi biliyorum.

Ben kimseyi kategorize etmiyorum. Yok sagcisin, solcusun, hainsin vs. Sanki etsem ne olacak, onu da bilmiyorum. Insanlari kategorize eden sen gibisin bu noktada. :D

İnsanları kategorize eden sen gibisin bu noktada. :D

Kategorize etmekten kasıt nedir? Bölücüye bölücü demek, trole trol demek, cumhuriyet düşmanına cumhuriyet düşmanı demek, şeriatçıya şeriatçı demek kategorize etmekse evet ediyorum.

İşte tam olarak o söylemler bana "siyasetin kendisi" gibi geldi hep. Siyasetin kendisi ve o dönem içerisinde söylenmiş söylemler.

Siyaset yapmak 3-5 oy toplamak için teröristleri savunmak veya halka "Sokağa çıkın, isyan edin." çağrısı yapmak mı yani? Oy toplamak için terörist güzellemesi yapacağıma siyasetten çekilirim daha iyi. Onurlu, belli bir gurura sahip bir insan oy için terör güzellemesi yapmaz. Ben böyle düşünüyorum.

Madem Demirtaş seçmeninin cehaletinden dolayı yaptı terör güzellemesini, teröristleri savunacağına seçmenine neyin doğru neyin yanlış olduğunu söyleyerek bilinçlendirseydi onları. Neden yapmadı?

"Sokağa çıkın, isyan edin." çağrısı yapmak mı yani?
Bunu demedi hicbir zaman.

Madem Demirtaş seçmeninin cehaletinden dolayı yaptı terör güzellemesini, teröristleri savunacağına seçmenine neyin doğru neyin yanlış olduğunu söyleyerek bilinçlendirseydi onları. Neden yapmadı?
Yine yanlis anlamissin mesajı. Halk cahildi o yuzden Kurt halkini çarpıttı demedim. Halk cahildi, dolmuştu, patlamaya hazirdi. Umit Ozdag'in siginmaci bir politika izlemesi gibi bu. O donemin gereksinimlerine gore siyaset izledi sadece Demirtas. Ki bana göre tamamen bariscil bir politika güttü, burada fikir ayriligina dusuyoruz sanirim seninle.

Bunu demedi hiçbir zaman.

6-8 Ekim Olayları'nda çağrıyı ben mi yaptım?

Ekran Görüntüsü (4).png

Ki bana göre tamamen barışçıl bir politika güttü, burada fikir ayrılığına düşüyoruz sanırım seninle.

Evet. Ben "Demirtaş barışçıl bir politika güttü." diyen herkesle fikir ayrılığına düşüyorum. Önceden de söylediğim gibi asker katili birinin heykelini dikeceğini söyleyen, 6-8 Ekim Olayları'nda "Sokağa çıkın." çağrısı yapan biri istese bile barışçıl bir politika güdemez.

İyi sosyaller çocuk.
Haddimi bilirim tabi. Anlayamadığın şeylere köpürmen normal. Biraz siyaset ahlakı öğren de gel. Bu seviyeye başka söyleyebileceğim bir şey yok. Yani olur aslında ama bu konu yeri değil.

İyi sosyaller çocuk.
Haddimi bilirim tabi. Anlayamadığın şeylere köpürmen normal. Biraz siyaset ahlakı öğren de gel. Bu seviyeye başka söyleyebileceğim bir şey yok. Yani olur aslında ama bu konu yeri değil.

Sen mi bana siyaset ahlakı öğreteceksin "çocuk"? Sen kimsin? Gidip bölücüleri güzellemeye devam et, senin gibilere yakışan bu.

İyi Sosyaller çocuk.
Haddimi bilirim tabii. Anlayamadığın şeylere köpürmen normal. Biraz siyaset ahlakı öğren de gel. Bu seviyeye başka söyleyebileceğim bir şey yok. Yani olur aslında ama bu konu yeri değil.

Burada bir polisimiz şehit oldu ve siz hâla siyaset mi yapıyorsunuz? Çok acınası...

Sen mi bana siyaset ahlakı öğreteceksin "çocuk"? Sen kimsin? Gidip bölücüleri güzellemeye devam et, senin gibilere yakışan bu.
He canım.
Herkes kendi bayrağı altına...
Sen faşist bayrağı en önde taşıyabilirsin.
Ben orada yokum.
Burası yeri değil diyorum. Varsa şikayetin konu aç, tematik olarak yerini bulsun. Elbet söyleyeceğimiz bir şeyler olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı