Mersin polisevine bombalı saldırı düzenlendi ve maalesef 1 polis memurumuz şehit oldu

Konuyla ilgili olduğu için yeni bilgiler ışığında Kılıçdaroğlu'nun yeni mesajları da önemli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Söz ettiğin olay halkın sokaga cağrılmasıdır, PKK'nın degil. Peki sebep neydi? Kürt ağırlıklı Kobani'nin IŞİD işgali. Erdoğan bu işgale karşı tavır almamıştı, bütün olanlar da bunun protestosuydu.

Halkın sokağa çağrılması değil, düpedüz isyana teşvikti. Sebebi de HDP'lilerin YPG terör örgütünün Kobani'ye Türkiye üzerinden silah sevkiyatı yapmasına izin vermemizi istemesi, bunun üzerine milletimizin tepki göstermesi ve bu isteğin kabul edilmemesidir. İstekleri kabul edilmeyince de isyan çıkardılar. Çarpıtmakta üstüne yok, bilmesek inanacağız.

Screenshot_20220929-231436_Chrome.jpg

İyi niyetliydi.

HDP'nin terör örgütü YPG'nin Türkiye üzerinden silah sevkiyatı yapmasını istemesi ve kabul edilmeyince isyan çıkarması mı iyi niyetli? :D Sizin iyi tanımınızın bu şekilde olmasına pek şaşırmıyorum gerçi.

İstersen tartışmayı da burada noktalayalım, yoruldum çünkü. :D

Bence de bitirelim artık. Hatta sen beni göz ardı et, sataşasın gelince de kaldırırsın engelimi.

Son düzenleme:
Çözüm süreci diye meclise hdpyi CHP aldı değil mi? Haklısın.
Şimdi alıntı yaptığınız mesaj nasıl duruyor burada, anlamıyorum. "Türk olduğundan bile emin değilim" gibi bir mesajı muhatap almadım tabi ki. Bir de etnik kimlik mi ispat edeceğiz? Hiçbir önemi yok da kendimi Türk bildiğim halde elbette ırkçı beklentilere uymak zorunda değilim.

Sizin mesaja gelince;
HDP Meclis'e 3. parti olarak halkın oyuyla geldi. Kimse getirmedi. Hatta AKP+MHP+CHP+İyi Parti elele HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ve milletvekilliklerinin düşürülmesi oylamalarında aynı yönde karar verdiler.

Halkın sokağa çağrılması değil, düpedüz isyana teşvikti. Sebebi de HDP'lilerin YPG terör örgütünün Kobani'ye Türkiye üzerinden silah sevkiyatı yapmasına izin vermemizi istemesi, bunun üzerine milletimizin tepki göstermesi ve bu isteğin kabul edilmemesidir. İstekleri kabul edilmeyince de isyan çıkardılar. Çarpıtmakta üstüne yok, bilmesek inanacağız.

Eki Görüntüle 1531416

HDP'nin terör örgütü YPG'nin Türkiye üzerinden silah sevkiyatı yapmasını istemesi ve kabul edilmeyince isyan çıkarması mı iyi niyetli? :D Sizin iyi tanımınızın bu şekilde olmasına pek şaşırmıyorum gerçi.

Bence de bitirelim artık. Hatta sen beni göz ardı et, sataşasın gelince de kaldırırsın engelimi.
Buradaki bilgiler çok eksik. O makaleyi yazan editörün kasten veya korku sebebiyle, AKP tarafıyla eksik bıraktığı çok şey var.
Bir yandan Çözüm Süreci var. AKP ile PKK çözüm pazarlıkları yapıyor. Karşılıklı sözler veriyor. HDP'den bir heyet de aracılık ediyor.
Kobani Süreci de 6-8 Ekim'le sınırlı değil. IŞİD Suriye ve Irak'ta yakıp yıkmadık yer bırakmıyor, Türkmenler, Ezidiler, Kürtler, Peşmergeler katlediliyor. O dönem Çözüm Süreci de varken YPG sözcüsü Salih Müslim bizim iktidardan Kobani için geçiş koridoru sözü alıyor.
Bu olayların hepsi Ekim'den önce gelişiyor.
Nedense Reis'ten acayip söylemler gelmeye başlıyor. "Kobani düştü düşecek" gibi...
Bu söylemler bölge halkında isyana sebep oluyor. HDP evet sokakta protesto çağrısı yapıyor. Birkaç gün sorunsuz giden protestolar AKP tarafından gelen olumsuz açıklamalar ve ölümlerle sonuçlanan sert müdahalelerle provoke ediliyor.

AKP bir yandan HDP'yi devre dışı bırakmaya ve Kobani'deki sivil halkı IŞİD katliamına karşı çaresiz bırakmaya çalışıyor ama yoğun kamuoyu baskısı ile o koridora izin vermek zorunda kalıyor. O koridorun adına hâlâ "Peşmerge Koridoru" denir. Peşmerge'nin Kobani'ye hem askeri hem de tıbbi destek götürmesinden ibaret: Kobani’ye Peşmerge koridoru açıldı!

@izmirkartali

Boşuna nefesini tüketme trol, seni muhatap almıyorum. HDP trollüğü yapmaktan ve bölücü güzellemekten başka bir yaptığın bir şey yok. Yine de söyleyeyim, o makaleyi bir "editör" yazmadı, Vikipedi'den alıntıdır. Keşke bu kadar bilgisiz olmasan :D Bilgi sahibi olsan trol olmazdın gerçi.

Yeni konular

Geri
Yukarı