Mersin'de bir ortaokulda 12 yaşındaki çocuk sınıf arkadaşını öldürdü

12 yaşında bir çocuk, hem de ilim irfan edinme yerinde izahı olmayacak şekilde ölmüş. Öldürülmüş.

Çok şey yazarım ama içimden gelmedi hiç. Bu iklimi oluşturan toplumun tüm katmanlarında suçu ararım.

Hocam o diziyi neredeyse televizyonu olan herkes izliyordu. Dediğiniz gibi memlekette herkes potansiyel katil. Bunu diziye bilmem neye bağlamak pek yerinde değil. Eskiden de böyleydi bu ülke ama bu kadar değildi.

O diziler ana sorun değil. O dizileri izlerken "aaa bu adamlar yanlış şeyler yapıyorlar" demek yerine; "aaa ne kadar havalı racon falan kesiyorlar" diyerek izleyen ailelerde böyle şeylerin olma potansiyeli yüksek.

Şiddet içeren diziyi izleyip de bunun kötü bir şey olduğu bilincini öğretirsen sorun olmaz. Aksine öğretici olur.

Annem anlatmıştı, şimdi burada görüyorum. Bu yaşta bunu yapan çocuk büyüyünce neler neler yapar acaba, korkutuyor gerçekten. İşkence çektirmiş sonra yavaşça öldürmüş resmen.

Bence ne yaptığının kesinlikle bilince değil. Film sahnesi gibi kurgulamıştır kendi kafasında. Neler izliyorlarsa artık bu çoluk çocuk.

Bunu yapan çocuk artık ailesinde çevresinde ne gördüyse kim bilir ne psikolojide yaşıyordur. Hadi onu da geçtim en ufak bir tartışmada öğretmenlerin orada olması gerekirken o kadar kavga gürültü vahşet varken öğretmenler neredeydi acaba?

Bunu yapan çocuk artık ailesinde çevresinde ne gördüyse kim bilir ne psikolojide yaşıyordur. Hadi onu da geçtim en ufak bir tartışmada öğretmenlerin orada olması gerekirken o kadar kavga gürültü vahşet varken öğretmenler neredeydi acaba?

Büyük ihtimal telefonla ilgileniyor olabilirler. Üzücü bir olay, Vefat eden çocuğa Allah rahmet eylesin🙁

Son düzenleme:
Her şey eğitimden geçiyor. Aileye bağlayanlar var eğitim sistemiyle alakası yok diyorlar da aileleri eğitim görmemiş mi? Bu da eğitim sistemimiz ile alakalı değil mi? Ahlak dersi şart.

Geri
Yukarı