Mersin'de bir ortaokulda 12 yaşındaki çocuk sınıf arkadaşını öldürdü

Ondan etkileniyorsa ruh hastalığı vardır insan izlediği şeyden etkilenip kolay kolay adam öldürmez.

Çocuk ergenliğe bile girmemiş muhtemelen. Daha filmle hayatı karıştırır. Daha 2 yıl önce aynı yaşta idik çocukla. Karıştırması olağan.

Yaşıtlarım gerçekten çok sorunlu. Okulum dahil birçok okulda herkes serseri ve mahalleden toplama. Şuna bir el atmaları gerek artık.

Kıza gelecek olursak, ailesi en kötü ihtimalle bile bence para cezası almalı. Ayrıca çocukta çocuk hapishanelerine (öyle bir şey vardı ismini unuttum) gönderilmeli. Aile çocuğunu eğitemiyorsa suç öncelikli olarakta ailenin.

Cumhurbaşkanı olsam hapishane yaş sınırını kaldırır hapise yollardım. Yaşın bir önemi bence yok. 12 yaşında da yapabilir 40 yaşında da yapabilir, iki türlü de suç sonuçta bu.

Çocuk ergenliğe bile girmemiş muhtemelen. Daha filmle hayatı karıştırır. Daha 2 yıl önce aynı yaşta idik çocukla. Karıştırması olağan.
Hocam ilkokul çocuğu değil bu ortaokul çocuğu. Hadi İlkokul diyelim insanda 5 yaşından sonra iyi kötü gerçeklik algısı oluşuyor. Ben 4 yaşımda kurtlar vadisi izlerdim daha adam öldürmedim. Zaten o tarz filmler genelde +13 olur. İzletende kabahat. Dizide bir kabahat yok.

Yaşıtlarım gerçekten çok sorunlu. Okulum dahil birçok okulda herkes serseri ve mahalleden toplama. Şuna bir el atmaları gerek artık.

Kıza gelecek olursak, ailesi en kötü ihtimalle bile bence para cezası almalı. Ayrıca çocukta çocuk hapishanelerine (öyle bir şey vardı ismini unuttum) gönderilmeli. Aile çocuğunu eğitemiyorsa suç öncelikli olarakta ailenin.

Cumhurbaşkanı olsam hapishane yaş sınırını kaldırır hapise yollardım. Yaşın bir önemi bence yok. 12 yaşında da yapabilir 40 yaşında da yapabilir, iki türlü de suç sonuçta bu.
Hocam milletler arasında da böyle bu. 12 yaşında hapis ehliyeti verecekse o çocuğun araba ehliyeti de alması gerekir oy da kullanması gerekir. Bu konuda yapacak birşey yok yani maalesef.

Her gün çocukların üstünü mü arayacaksın? Bunu denetlemek çok zor.

Edit: Çocukların bıçağı nasıl sokabileceğine dair şeyler yazmıştım ama yanlış örnek oluşturacağını düşünerek sildim. Yani sokmak isteyen sokar.
Abi dilimde tüy bitti 3 kere aynı cevabı verdim eskiden zaten herkesin üzeri aranırdı okullara girerken kadınları kadınlar erkekleri erkekler ararlardı ve zor değildi bu. Bütün öğretmenler katılırdı bu aktiviteye. Ayrıca öğretmenler salak değil onlar biliyor kimde bıçak çıkar kimde çıkmaz ona göre aramayı belli kişilerde yoğunlaştırırlar zaten mülayim görünümlü gizli bir psikopat varsa bu da kimsenin suçu olmayacaktır

Abi dilimde tüy bitti 3 kere aynı cevabı verdim eskiden zaten herkesin üzeri aranırdı okullara girerken kadınları kadınlar erkekleri erkekler ararlardı ve zor değildi bu.
Dostum 11-12 yaşında çocuklar bunlar. Neyin üst aramasından bahsediyorsun? Çocuk istismarından tut, insan haklarına aykırılığa kadar tonla şey çıkar altından. Örneklerle açıkladım ama yanlış örnek teşkil etmesin diye sildim o kısmı ama pişman ettiniz. Bıçaklar çok küçük aletlerdir, saklamak isteyen çocuk saklar buna emin olabilirsiniz. Bu suçu işlemek isteyen de okulda yapmaz gider okul çıkışında yapar. Ne değişti? Çözüm bu değil. Çözüm refah ve eğitim seviyesi yüksek toplum yaratmakta.

Bıçak taşıma olayı 12 yaşına kadar düşmüş anlaşılan tek boş gezen benim herhalde Allah sonumuzu hayır etsin. Şu kesici delici alet taşıyanlara daha fazla ceza getirsinler.

Olan oldu artık, giden gitti.
Aramızdaki sosyopatları ayırt edemiyoruz.

Küçük kız çocukları, en fazla birbirlerinin saçını çekerler diye geliyor insanın aklına ama bu olay resmen planlanmış cinayet. Olağan dışı bir şey.
Gerek filmlerin gerekse dizilerin ve ailenin etkisiyle bu olaylar gerçekleşiyor. Bu şekilde devam ederse daha da korkutucu tablolar görmek mümkün. RTÜK ve bu işlerle ilgilenen bakanlıkların bir an önce harekete geçmesi gerek.

Bakanlık dedikten sonra siyasete kayanlar olabilir, arkadaşlar tartışmamız şu anda siyaset değil. Durumun çözülmesi.

Geri
Yukarı