Mert Bayantemur MBT-1 kasaya güç gelmiyor

Muratemrekk17

Femtopat
Daha fazla  
Kasa daha bugün elime ulaştı. Ekran kartının montajını yaptım fakat bilgisayarı başlatmaya çalıştığımda fanlar 1-2 saniye dönüyor ve bilgisayar açılmıyor. Uzun uğraşlar sonucu bir çözüm bulamadım. Anakartı kasadan çıkarttım ve o şekilde ekran kartını taktım, her şey kusursuz çalışıyordu. Çözüldüğünü düşünüp her şeyi geri monteledim ama nafile. Nedir bunun derdi ya?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının güç kablolarını bağlamadan yine aynı problem yaşanıyor pinlerle alakalı değil yani. Kısa devre yapan şey kasanın kendisi mi peki? Anakartı kasanın dışına çıkartıp bağladığımda ekran kartı dahil olmak üzere her şey çalışıyor çünkü :/
Kasanın bağlantılarını yapmadan kasa içinde çalışıyorsa muhtemelen kasanın kendi usb girişlerinin bağlı olduğu parçada sıkıntı vardır. Dediklerinizden bu çıkıyor. Onları bağlamadan çalışıyorsa sorun oradadır hocam.

Eğer öyleyse kafama takılan nokta şurası, parça bağlıyken neden ekran kartını tetikliyor da diğer parçaları tetiklemiyor?

Kasanın bağlantılarını yapmadan kasa içinde çalışıyorsa muhtemelen kasanın kendi usb girişlerinin bağlı olduğu parçada sıkıntı vardır. Dediklerinizden bu çıkıyor. Onları bağlamadan çalışıyorsa sorun oradadır hocam.

Eğer öyleyse kafama takılan nokta şurası, parça bağlıyken neden ekran kartını tetikliyor da diğer parçaları tetiklemiyor?
Hocam artık benim kafam bundan fazlasına basmıyor. Belki kasayı kullanan, böyle bir problemi yaşayan birisi vardır öyle çözeriz. İyi geceler.

Geri
Yukarı