Mesafeli Satışta Kusurlu Ürün İade Hakkı

Ziya Tolga

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,
Vatan bilgisayardan bir bilgisayar topladım ve ürünler elime 2 gün evvel ulaştı. Fakat ekran kartında coil whine sorunu bulunuyor (Sapphire RX480 nitro) modeli. Ayrıca bazen FPS kayıpları ve anlık donma oluyor çok küçük ama dikkat çekiyor. Ben bu ürünü 14 günlük süre içerisinde hiçbir sebep belirtmeksizin iade edip paramı geri alabilir miyim? Ben işlemlerimi vatan mağazasına gidip yapabilir miyim? Telefon ile satın aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla ambalajı açılmamış ürün iade oluyor. Siz arızadan dolayı birebir değişime verebilirsiniz ama ürünü henüz almamış müşteri ağzıyla vatan'ı arayıp bir sorun isterseniz.

Aslında yaşadığım bu sorunlardan dolayı soğudum açıkcası. Şimdi ben kullandığım tüm parçaları iade edip paramı geri alabilir miyim acaba ?

Magazadan görerek almadığınız tüm mesafeli teknoloji ürünleri satışlarda iade hakkınız mevcuttur yasal hakkınızdır. Hatta süresi 14 gün değil sanırım 1 ay. Sonuçta siz ürünü görmeden uzaktan satın alıyorsunuz, ne gelecek? nasıl gelecek?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı