Mesajın alıntılandığıyla/cevap verildiğiyle ilgili bildirim gitmemesi

294144

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, bu sorunla geçmişte de birkaç kez karşılaştım ve halihazırda hâlâ karşılaşmaya devam ediyorum. Ciddi olduğunu düşündüğümden ötürü dile getirme gereği duydum.

Bir üye, herhangi bir mesaja cevap verme amaçlı yaptığı birinci alıntılamasında, karşı tarafa alıntılama yapıldığına dair bildirim iletilirken; aynı mesajı içerisinde, farklı bir mesajı alıntılayarak cevap verdiğinde ise mesajını alıntıladığı birinci kişiden farklı olan kişiye, (alıntılama yapılan kişiye ait olan mesaj) mesajından alıntılama yapıldığına dair ilgili bildirim iletilmiyor.

Bakınız:
Sosyal mesaj bildirimi sorunu 0.png
Sosyal mesaj bildirimi sorunu 2.png

Herhangi bir "...konusundaki mesajınızdan alıntı yaptı." bildirimi ile karşılaşmadım. Bu sadece tek bir olayla da sınırlı değil.

Bu soruna yakın geçmişten örnek vereceksek evvelsi gün farklı bir konuda da karşılaşmıştım. Mesajıma cevap yazıldığını, bildirim gelmediğinden ötürü geç fark ettim ve biraz şaşırdım.

Bilgilerinize arz ederim.

@Emre C

Mesaj geçmişine bakıldığında sonradan alıntı yapıldığı görünüyor. Bu durumda bildirim gitmemesi olağan bir şey. Bunun testini yapalım. Ben bu mesajı gönderdikten sonra sizin mesajınızdan rastgele alıntı yapacağım ve bildirim gelmeyecek.

Düzeltilebilir bir şey mi, bilmiyorum. Sadece sebebini açıklamak için bu mesajı yazıyorum.
Herhangi bir "...konusundaki mesajınızdan alıntı yaptı." bildirimi ile karşılaşmadım. Bu sadece tek bir olayla da sınırlı değil.
Deneme.

Mesaj geçmişine bakıldığında sonradan alıntı yapıldığı görünüyor. Bu durumda bildirim gitmemesi olağan bir şey. Bunun testini yapalım. Ben bu mesajı gönderdikten sonra sizin mesajınızdan rastgele alıntı yapacağım ve bildirim gelmeyecek.

Düzeltilebilir bir şey mi, bilmiyorum. Sadece sebebini açıklamak için bu mesajı yazıyorum.

Deneme.
Sorun olan nokta: İlk olarak X üyesinin mesajı alıntılanıp cevap yazıldığında, doğal olarak ona alıntı yapıldığına dair bildirim ulaşırken; halihazırda yazılan mesaja ek olarak Y üyesinin mesajı alıntılanıp cevap yazıldığında ise Y üyesine buna dair bir bildirimin gitmemesi.

Geri
Yukarı