Mescid-i aksa veya kabe yıkılsa ne olurdu?

Fakat hocam batının güçü var Amerika'yı anlatmaya bile gerek yok arkadaşın dediği doğru olabilir mi kabe ve Mescid-i Aksa yıkılınca herkes dua edip hayatına devam mı eder?
Kim neden böyle bir şey istesin? Savaş olsa bile kimse Kabe'yi yıkmakla uğraşmaz, kimse tüm Müslüman ülkeleri karşısına almayı istemez bence. Mantıksız bir hareket olur.

Bu kadar kolay biteceğini zannetmiyorum, devletler olmasa bile halk ayaklanırdı. İsrail üzerine yürüyen bir Müslüman topluluğa karşı batı ayaklanır. Sonrasını anlatmaya gerek yok... Armagedon.
1.57 Milyar Müslüman'ın ayaklanmasını gerektiren bir sürü olay yaşandı, hala yaşanıyor. O zaman neredeydiler?

1.57 milyar Müslüman'ın ayaklanmasını gerektiren bir sürü olay yaşandı, hala yaşanıyor. O zaman neredeydiler?

Kendi düşüncemi söylüyorum. Müslüman devletler ayaklanmaz. Çünkü 2 devletin arasında olan bir savaş ve bir sorundan dolayı herhangi bir devletin ayaklanmayacağını veya yardım etmeyeceğini düşünüyorum.

İkisinin de yıkıldığını düşünürsek, hiç bir şey olmaz. Sadece aşırılar ayaklanır, devletler tarafından bastırılır ve bir süre sonra unutulur. Hani şöyle bir şey yok yani; Allah belamızı verir, kıyamet olur falan bu sözler korkutma ve propaganda aracıdır. Hayat devam eder.

Kabeye saldırırlarsa bu sefer cidden Arabistan gereğini yapacaktır. O yüzden yapamazlar.

Arabistan Kabe'yi teröristler basınca batıdan Hristiyan askerler getirtip kovalattı hocam, ellerini kadıramıyorlar izinsiz.

Ayrıca Mescid-i Aksa yanmadı ki. Bu algı oyunundan başka bir şey değil. Merak edenler için orada ki bir ağaç. İnsan biraz araştırır hemen bazı kişilerin sözüne kanmaz.

Hocam Mescid-i Aksa'nın yanmadığını biliyoruz, ağaçlar Aksa'ya yakındı sadece. Ama şu da bir gerçektir ki katolik yahudilerin gerek Ahid sandığını bulmak için gerek Süleyman mabedini takrardan yapmak için Mescid-i Aksa'yı yıkması gerekiyor.

Arabistan Kabe'yi teröristler basınca batıdan Hristiyan askerler getirtip kovalattı hocam, ellerini kadıramıyorlar izinsiz.

Hocam Mescid-i Aksa'nın yanmadığını biliyoruz, ağaçlar Aksa'ya yakındı sadece. Ama şu da bir gerçektir ki katolik yahudilerin gerek Ahid sandığını bulmak için gerek Süleyman mabedini takrardan yapmak için Mescid-i Aksa'yı yıkması gerekiyor.
Hayır yıkmazlar. Bu safsatadan başka bir şey değil. Kendi tarikat liderleri bile Mescid-i Aksanın diğer bölümüne geçmeyi yasaklıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı