Mescid-i Aksa'nın hali ne olacak?

Mazlumların sesi oluyor.
Kendi halkından daha mazlum biri mi var? Ne kadar seviyorsunuz hayallerle tatmin olmayı. Kendi halkına aşı yapamıyorsun, elindeki aşıyı başka yere "yardım" için gönderiyorsun. Buna yardım denmez, peşkeş denir. Bu devlete ben mi 6 haneli vergi ödüyorum her yıl? Libyalı, Suriyeli, Filistinli mi? Ben niye yardım göremiyorum? Ben niye aşıya ulaşamıyorum da benim hakkım olan hangi hakla peşkeş çekiliyor?

Ülkede maske bulamıyorsun, halka dağıtılması gereken maskeler hava atmak için ekonomik durumu bizden kat kat daha iyi olan ülkelere yollanıyor. Sokağa çıktığımda güvenliğimi tehdit eden insan sayısı son 7-8 yılda en az 4 milyon artmış durumda, bunlara bu onlarca milyar dolarlık kaynak niye akıtılıyor? O kaynağı eğitim sistemine, sağlık sistemine hatta orduya harcasan şu anda bu alanlarda hiçbir sorunun kalmıyor!

Her gün bir sürü insan geçim derdinde intihar ediyor, yıllarca atanamadığı için canına kıyıyor. Halkın neredeyse tamamı bankalara borçlu durumda. Ekonomi malum, endüstri düzeyi malum, bütçe açığı malum. Hâlâ kendi içindeki şeyleri düzeltmek değil başkalarına hava atma peşindeyiz. Gelişmiş ülkelerin düzeyini hedeflerken her geçen gün fakirleşiyorsun, yalnızlaşıyorsun, itibar kaybediyorsun ve hâlâ aynı şeylere inatla devam ediyorsun.

Bu Dünya'da kendi vatandaşından çok başkalarını düşünen tek ülkeyiz, bunu da gururla karşılayanlar var. Şaka gibi!

Son düzenleme:
Filistin Türkiye'nin dost ya da kardeş ülkesi falan değildir. Çoğunluğu Müslüman ve halkı vicdanlı bir ülke olarak bizi sadece Mescid-İ Aksa ve katledilen masum insanlar ilgilendiriyor.

Müslüman ülke olduğu için Filistin'i dostumuz sananlar olabilir, Filistin'in Türkiye'ye karşı yaptığı şeyler sadece birkaçı:

- Filistin, Osmanlı'ya karşı yapılan Arap ayaklanması sonucu kurulmuştur.
- PKK'nın kuruluş yıllarında örgüte ev sahipliği yaparak teröristleri eğiten Filistin.
- Elçilerimizi şehit eden Asala terör örgütüne ev sahipliği yapıp yardım eden Filistin.
- Mesud Barzani isimli teröristin Kürdistan hayalini destekleyen Filistin.
- Osmanlı İmparatorluğuna ihanet ederek Kudüs'ü İngilizlere teslim eden Filistin.
- Kanal Harekatı sırasında halifenin çağrısına uymayarak Türk ordusuna saldıran Filistin.
- Azerbaycan'ın 2783 şehit verdiği Karabağ'ın kurtarılması operasyonunda Ermenistan'ı destekleyen Filistin.
- YPG terör örgütüne karşı başlatılan Zeytindalı Harekatı, Barış Pınarı Harekatı ve Fırat Kalkanı Harekatına karşı çıkan Filistin.
Özetle: Türkün Türk'ten başka dostu yoktur.

Ben bu Filistin'den nefret ederim. Türkiye bana kalırsa bu savaşta tarafsız kalmalıdır. Bu Filistin denilen devlet Osmanlı'ya isyan ettikten sonra kuruldu. Sırf bunlar devlet kurmasın diye kaç tane Türk evladı can verdi, haberiniz var mı? Mescid-i Aksa bir Müslüman olarak değer verdiğim bir yer elbette ki ancak İsrail burayı Müslümanların ibadet etmek için gitmelerine izin verirse sorun kalmaz bence. Kudüs için yapılacak pek bir şey yok çünkü Kudüs zaten İsrail'in başkenti. Önemli olan Türkiye'nin çıkarlarıdır, bir avuç Arap değil. Atatürk'ün şu sözünü de şuraya bırakayım:

ebf0b6ee44066414f558b67ee74ce1cb.jpg

Ben bu Filistin'den nefret ederim. Türkiye bana kalırsa bu savaşta tarafsız kalmalıdır. Bu Filistin denilen devlet Osmanlı'ya isyan ettikten sonra kuruldu. Sırf bunlar devlet kurmasın diye kaç tane Türk evladı can verdi, haberiniz var mı? Mescid-i Aksa bir Müslüman olarak değer verdiğim bir yer elbette ki ancak İsrail burayı Müslümanların ibadet etmek için gitmelerine izin verirse sorun kalmaz bence. Kudüs için yapılacak pek bir şey yok çünkü Kudüs zaten İsrail'in başkenti. Önemli olan Türkiye'nin çıkarlarıdır, bir avuç Arap değil. Atatürk'ün şu sözünü de şuraya bırakayım:

Eki Görüntüle 1019153

Bir avuç arap dediğin adamlar senin benim yapamadıklarımı yapıyor karşı çıkıyor. Neyse, biz de İsrail malıyla İsrail'i kınayalım. Bari siz etmeyin hocam :).

Bir avuç arap dediğin adamlar senin benim yapamadıklarımı yapıyor karşı çıkıyor. Neyse, biz de İsrail malıyla İsrail'i kınayalım. Bari siz etmeyin hocam :).
Ben 10 şişe cucacola aldım yarın sokağa döküp videoya alacağım. İsrail ayagını denk alsin 😎 💪 🦍

Yeni konular

Geri
Yukarı