Mescid-i Aksa'nın hali ne olacak?

Hamas sabahtan beri füze fırlatıyor.
Söyle de tanklara doğru atsınlar biraz, hiçbir işe yaramayacağını bildikleri şeyi yaparak, sivil halkı öne sürerek hak aranmıyor. Bir halk, bir terör örgütüyle kendisine ancak bu kadar zarar verip meşruluğunu kaybeder...

Sivillere yapılan her saldırı kınanır ama Kara Muratçılık oynamaya benzemiyor "işgal edelim" demeler. Bunu diyenleri koyalım ön saflara, yanlarında birkaç top patlasın üstlerine dakikada 600 mermi yağsın da görelim onları.

Kendi halkından daha mazlum biri mi var? Ne kadar seviyorsunuz hayallerle tatmin olmayı. Kendi halkına aşı yapamıyorsun, elindeki aşıyı başka yere "yardım" için gönderiyorsun. Buna yardım denmez, peşkeş denir
Buna geleceğe yatırım denir. Türkiye içinde sıkıntılar var ona ben bir şey demiyorum zaten. Bu konuyla o konunun alakası yok. Türkiye bugün eli uzandığı mazluma yardım ediyor yardım etmelide.

"Gazze’nin meğer kumundan çokmuş kalleşi.
Nasıl vurur insanı sırtından din kardeşi!
Filistin, Trablusgarp, yemen illeri.
Hangisini kanım ile sulamadım?
Gezdim cephe cephe bütün çölleri,
Türk’e Türk’ten başka dost bulamadım!"

Bir Osmanlı askerinin yazdığı dizeler. Gidin biraz tarih öğrenin. Filistin'e üzülen Türküm diye gezmesin ortalıkta.

Buna geleceğe yatırım denir.
Neyin yatırımı? 3 taraf tarafından paylaşılmış Libya yatırımı mı? Bir dostum bir Esed dediğin Suriye yatırımı mı? Her İngiliz/Fransız teklifinde kılçık görmüş kedi gibi kuyruğu dikip seni tarihin her döneminde sırtından bıçaklayanlara olan yatırım mı?

Bunları diyorsan, ben bu kadar ölü yatırım hayatımda daha önce görmedim. Türkiye önce kendi halkına yardım etsin, durum ortada. Ortalama bir laptop almak için 5-6 ay yemeden içmeden asgari ücretle çalışmak zorunda kaldığın ülkedesin.

Hocam açıkçası linç yiyeceğim ama pek umrumda değil. Okuduğum kadarıyla Filistin topraklarını İsrail'e satmış. Çok yüksek ihtimal satılan yerler arasında Mescid-i Aksa da vardı. Sonrasında İsrail burayı alınca Filistinliler isyan etmeye başladı. Şahsen Filistinlilere zerre üzülmüyorum. Zamanında Osmanlı'ya çok zarar verdiler. Orada tek üzüldüğüm şey katledilen/sakat bıraklıan çocuklar.(Dipnot: bu yazıda İsrail'e destek verilmemiştir.)
Bende böyle düşünüyorum. Ek olarak;
Azerbaycan Ermenistan savaşında Ermenistan'ın yanında olduğunu belirten Filistin, Doğu Türkistan konusunda Çin'e hak veren Filistin, Ermeni Soykırımını tanıyan Filistin. Bunları bile bile kimse boşu boşuna Arap seviciliği yapıp yaygara koparmamalı. Özellikle Doğu Türkistan konusunda ses çıkarmayanların konu Filistin olunca nasıl yaygara kopardığını görmek beni hayretler içerisinde bırakıyor. Filistin konusunda can sıkan tek durum suçsuz çocukların acı çekmesi.

Buna geleceğe yatırım denir. Türkiye içinde sıkıntılar var ona ben bir şey demiyorum zaten. Bu konuyla o konunun alakası yok. Türkiye bugün eli uzandığı mazluma yardım ediyor yardım etmelide.
Geleceğe yatırım denmez. Geleceğe kötü yatırımlar denir. Çünkü karşında babasını bile unutmaya hazır bir halk ve hükümet profili var.

Ben bu Filistin'den nefret ederim. Türkiye bana kalırsa bu savaşta tarafsız kalmalıdır. Bu Filistin denilen devlet Osmanlı'ya isyan ettikten sonra kuruldu. Sırf bunlar devlet kurmasın diye kaç tane Türk evladı can verdi, haberiniz var mı? Mescid-i Aksa bir Müslüman olarak değer verdiğim bir yer elbette ki ancak İsrail burayı Müslümanların ibadet etmek için gitmelerine izin verirse sorun kalmaz bence. Kudüs için yapılacak pek bir şey yok çünkü Kudüs zaten İsrail'in başkenti. Önemli olan Türkiye'nin çıkarlarıdır, bir avuç Arap değil. Atatürk'ün şu sözünü de şuraya bırakayım:

Eki Görüntüle 1019153
Atatürk burada yanlış söylemiş. Herifler dibimizde terör devleti kursun biz arap çölü deyip izleyelim. ( Atatürk düşmanı değilim. Linç yemek istemiyorum)

Söyle de tanklara doğru atsınlar biraz, hiçbir işe yaramayacağını bildikleri şeyi yaparak, sivil halkı öne sürerek hak aranmıyor. Bir halk, bir terör örgütüyle kendisine ancak bu kadar zarar verip meşruluğunu kaybeder...

Sivillere yapılan her saldırı kınanır ama Kara Muratçılık oynamaya benzemiyor "işgal edelim" demeler. Bunu diyenleri koyalım ön saflara, yanlarında birkaç top patlasın üstlerine dakikada 600 mermi yağsın da görelim onları.

Sizin düşünceniz tabii. Tek isteğim tekrar Mescid-i Aksa'nın özgürlüğe kavuşması. Artık kimsenin acı çekmemesi.

Herifler dibimizde terör devleti kursun...
O terör devletleri defakto olarak İngiliz/Fransız/Yunan yemlemeleriyle zaten dibimizde bunlar maşa olarak kullanılarak kuruldu. 5 kuruşluk tekliflere, yemlemelere kaç defa satıldın, kaç defa katledildin şu ana kadar...

Bu halk senin halkından "NEFRET" ediyor yıllarca halifeliği kendi elinde bulundurduğun için. Seni aşağı halk olarak görüyorlar, seni yabancı ve sömürgeci olarak görüyor. Bu nefretin değişeceğine inanıp geleceğe yatırım diyorsun bir de. Bunlara yatırım yapacağına Yunanistan'la arandaki siyasi sorunları çözmeye çalış, en azından bir şeyleri çözme şansın olur.

Senden bu kadar nefret eden, elinden gelse seni ilk boğacak 2 milletten birine yapılan yatırım kadar ölü yatırım daha önce tarihte görülmedi.

Siyasette vicdan olmaz, kendi çıkarların olur. Senin çıkarların da bu kadar kötü bir dönemindeyken ortaya atılmaktan geçmiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı