Mescid-i Aksa'nın hali ne olacak?

Bak şimdi bir yandan o gözlerini parçalanmış sakat kalan çocuklara üzülüyorum.
Çocuklara üzülürsün normal olarak ama neden hem sana zarar verecek hem de hiçbir işe yaramayacak aksiyonda bulunuyorsun peki ülke olarak?

Bir şeyi nasıl yaptığın önemli. Doğru düzgün dış ilişkilerde tanınan bir bürokratın olsa bu konuyu BM'ye taşırsın, siviller için bir destek programı başlatırsın uğraşırsan. Bunu yapacak biri var mı? Yok, anca bildikleri her seferinde daha da batmamıza neden olan politik olmaktan uzak reaksiyon...

TV'lere vermiyorlar ki tabii o zamanlar veriyorlardı. Şimdi en fazla yabancı uyruklu diyorlar.
Eskiden veriyorlardı, şimdi o verilenleri de sildirmekle uğraşıyorlar.

Koyunluğumuzdan kaybediyoruz. Düşüncemizin, fikrimizin olmadığından kaybediyoruz. Kendi potansiyelimizi kendimiz öldürüyoruz. Faizler olmuş %19 mu ne, dolar olmuş 8.40. Bunlar da mı komşularımızdan dolayı?
Sence sınır komşularımız bu saydığım ülkeler olsaydı düşüncemiz değişmez miydi? Komşular gerçekten de önemlidir. Ülkenin konumu önemlidir. Türkiye şu anda Doğu-Batı medeniyetinin tam ortasında ve bu yüzden ne fikri ne kültürü ne de ekonomisi gelişebiliyor. Olayı direkt olarak siyasete bağlamamak için söyledim, yoksa hükümetler hakkında konuşulabilir. Demek istediğim şey o değildi.

Özerklik başka devler başka.
Adamlar devlet gibi hareket ediyor. Irak hükümetini tanımıyorlar bile ne fark eder. Özerk olmaları herhalde sizin için bir sorun teşkil etmiyor. Bugün özerkler ama yarın devlet olamayacaklarını garanti edemezsiniz. Var ya şaka gibisin he. Demek sadece özerk olsalar problem yok. Ypg'nin kurduğu devlette mi özerk peki?

Son düzenleme:
@suskunkedi

Bir şeyi nasıl yaptığın önemli. Doğru düzgün dış ilişkilerde tanınan bir bürokratın olsa bu konuyu BM'ye taşırsın, siviller için bir destek programı başlatırsın uğraşırsan. Bunu yapacak biri var mı? Yok, anca bildikleri her seferinde daha da batmamıza neden olan politik olmaktan uzak reaksiyon...

Bu işin yolu budur, ayakta zor durabildiğin ekonomiyle önüne gelene atar yapmak değil. Bir süper güç değilsen (ki yakından uzaktan alakan yok) politik olmayan her dil seni böyle daha da batırır. O monşerler diye aşağılanıp sürgün edilenlerin yarısı şu anda görevde olsaydı...

Ülkelerin dostu, düşmanı, kardeşi, arkadaşı, acıma gibi duyguları olmaz. Ülkelerin çıkarları olur. Ülkeler halklarının iyiliğini düşünüp verdiği her kararı halkını yüceltmek için vermeli. Yok din kardeşimiz, yok Türk kardeşi geçin bu ayakları artık.

Ülkelerin dostu, düşmanı, kardeşi, arkadaşı, acıma gibi duyguları olmaz. Ülkelerin çıkarları olur. Ülkeler halklarının iyiliğini düşünüp verdiği her kararı halkını yüceltmek için vermeli. Yok din kardeşimiz, yok Türk kardeşi geçin bu ayakları artık.
Azerbaycan'a her daim destek vermeliyiz bence. Çıkarımız olsa da olmasa da.

@suskunkedi

Bu işin yolu budur, ayakta zor durabildiğin ekonomiyle önüne gelene atar yapmak değil. Bir süper güç değilsen (ki yakından uzaktan alakan yok) politik olmayan her dil seni böyle daha da batırır. O monşerler diye aşağılanıp sürgün edilenlerin yarısı şu anda görevde olsaydı...
Dediğiniz gibi olsun.
Azerbaycan'a her daim destek vermeliyiz bence. Çıkarımız olsa da olmasa da.

Adamlar Kıbrıs'ı tanımıyor.

Sence sınır komşularımız bu saydığım ülkeler olsaydı düşüncemiz değişmez miydi? Komşular gerçekten de önemlidir. Ülkenin konumu önemlidir. Türkiye şu anda Doğu-Batı medeniyetinin tam ortasında ve bu yüzden ne fikri ne kültürü ne de ekonomisi gelişebiliyor. Olayı direkt olarak siyasete bağlamamak için söyledim, yoksa hükümetler hakkında konuşulabilir. Demek istediğim şey o değildi.
2010-2012'ye kadar gayet de gelişiyorduk. 21.yy.dayız, başka ülkelerdeki insanların nasıl yaşadığını, başka ülkelerin durumlarını görmek için yan yana olmamıza veya oraya gitmemize gerek yok. Bu halk koyundu, koyun olacak. Doğru düzgün eğitim vermediğin sürece bu da devam edecek.

Çocuklara üzülürsün normal olarak ama neden hem sana zarar verecek hem de hiçbir işe yaramayacak aksiyonda bulunuyorsun peki ülke olarak?

Bir şeyi nasıl yaptığın önemli. Doğru düzgün dış ilişkilerde tanınan bir bürokratın olsa bu konuyu Bm'ye taşırsın, siviller için bir destek programı başlatırsın uğraşırsan. Bunu yapacak biri var mı? Yok, anca bildikleri her seferinde daha da batmamıza neden olan politik olmaktan uzak reaksiyon...

Eskiden veriyorlardı, şimdi o verilenleri de sildirmekle uğraşıyorlar.

Zaten bende öyle düşünüyorum, bilmem konvoymuş falan adamların bundan haberi bile yoktur, kimse kimse için kılını bile kıpırdatmayacak noktaya gelmiş herkes menfaatçi, yani yapabileceklerini de sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı