Mescidi Aksa'da cemaate ses bombası atıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu olayların Filistin'in aç gözlülüğü yüzünden olduğunu bilmiyorsunuz galiba? Evet, orada olanlar insanlık suçu ama "yediğin hurmalar gün gelir seni tırmalar".
Aç gözlülük derken ne demeye çalıştınız? Biraz açar mısınız?

Filistin hamasın yapılanmasına ve özel mülk satışının artmasını sağladı.
Yine de kadın, çocuk demeden katleden ve binlerce insanın yaşadığı bir şehri abluka altına alıp ne insanların çıkmasına ne de bir başkasının girmesine izin vermeyen İsrail'in savunulacak tek bir yanı bile yok.

Yine de kadın, çocuk demeden katleden ve binlerce insanın yaşadığı bir şehri abluka altına alıp ne insanların çıkmasına ne de bir başkasının girmesine izin vermeyen İsrail'in savunulacak tek bir yanı bile yok.
Savaşta haklı olan yoktur ama bu Filistin'i savunacağım anlamına gelmez. Kendine müslüman diyenler ve Filistin'i savunanlar; İsrail halkına roket atılınca " İyi ki Yahudiler ölmüş" dedi. O günden sonra benim o Müslümanlara görüşüm değişti.

Savaşta haklı olan yoktur ama bu Filistin'i savunacağım anlamına gelmez. Kendine müslüman diyenler ve Filistin'i savunanlar; İsrail halkına roket atılınca " İyi ki Yahudiler ölmüş" dedi. O günden sonra benim o Müslümanlara görüşüm değişti.
Benim orada olanlarda tek isteğim çocuklar ölmesin ve Mescid-i Aksa'ya bir şey olmasın.

Bir grup yüzünden bütün bir dine mensup kişilere karşı mı görüşünüz değişti? Bu çok saçma. İsrail zulüm yapıyor diye Yahudilere karşı görüşümüz değişsin mi? Bu çok anlamsız.

Bu yaşanan olaylar ne kadar iğrenç bir dünyada yaşadığımızın bariz bir örneğidir. Naziler tarafından yakın bir zamanda soykırıma uğramış bir milletin bugünlerde Filistinlilere yaptıkları kabul edilemez ve de savaş suçudur. Aynı zamanda bu saldırıların Ramazan ayına üstelik Kadir Gecesi'ne denk gelmesi ise hiç tesadüf değildir. Allah yardımcımız olsun...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir grup yüzünden bütün bir dine mensup kişilere karşı mı görüşünüz değişti? Bu çok saçma. İsrail zulüm yapıyor diye Yahudilere karşı görüşümüz değişsin mi? Bu çok anlamsız.
Kesinlikle katılıyorum. İsrail yanlış yapıyor olabilir ancak bu tüm Yahudilerin kötü olduğu anlamına gelmez, gelmemeli. Tarihi kaynaklarda Yahudileri ve tarihlerini okursanız gayet ne anlayabilirsiniz. Araplar, 1. Dünya Savaşında İngilizlerle yan yana gelip Medine'yi, Peygamber'in şehrini peşkeş çekerken; Yahudiler, Anadolu'da ne Araplar gibi ne de Ermeniler gibi ayaklandılar. Sadece sakince olayları takip ettiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Azıcık kitap okuyun ya da dikkat dağınıklığı yüzünden doktora gidin naçizane tavsiyem. "O Müslümanlar" sözünden ne anlıyorsunuz?

Umurumda değil. Herkes yaptıklarını bedelini öder. Din veya diğer şeyler sadece kılıf olurlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı