Mescidi Aksa'da cemaate ses bombası atıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bildiğim kadarıyla Yahudiler için de kutsal bir mekan olduğu için böyle yapıyorlar. Biz bunları yapsaydık insanların sesi çıkmazdı belki ama bu yapılanların kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Azıcık kitap okuyun ya da dikkat dağınıklığı yüzünden doktora gidin naçizane tavsiyem. "O Müslümanlar" sözünden ne anlıyorsunuz?
Kitap okuyorum. Küçük bir "o" harfi için doktora gitmeyi düşünmüyorum. Ve orada ki "o" harfini görmedim.

Sırf bu insanlar Müslüman diye iyi olmuş diyenler var. Çok yazık.
Twitter'da mı? Ayıp valla. Aynı şeyi Yahudilere dediler. Acınacak durumdalar.
Kitap okuyorum. Küçük bir "o" harfi için doktora gitmeyi düşünmüyorum. Ve orada ki "o" harfini görmedim.
O zaman dikkatli okumadan yazmayın lütfen.

İsrail' in yaptığı çok kötü bir şey. Fakat iki tarafta masum değil.

Biraz da Arapların açgözlülüğünden kaynaklı. 1948' de İsrail BM Paylaşım Planı sonucunda kuruldu buna Arap devletleri karşı çıktı ve Irak, Ürdün, Mısır, Filistin, Lübnan ve Suriye savaş ilan etti.

...

Uzun hikaye. İsrail şu anda Filistin ile halen barış içinde değil. İsrail' in tarihinde de yanlış bilmiyorsam ilk devletleri bu coğrafyada kurulmuştu.

İki tarafta haklı değil. İsrail' i zerre sevmem, Arapları da sevmem fakat bu durumda -eğer kışkırtma vs. durum olmadıysa- Araplar bu olayda haklı gözüküyor.

İsrail barbar evet ama Filistin'de düzgün değil. PKK'yı Bekaa vadisinda eğiten Filistin Kurtuluş örgütüydü zamanında. Hakeza ermeni soykırımını tanıyan ülkedir aynı zamanda filistin. Ayrıca Türkiye'nin Suriye'de yaptığı tüm operasyonlara da arap ligiyle beraber karşı çıkmıştır.
Şu arap seviciliğinden bir türlü kurtulamadık. Banane mescid-i aksa'dan?

Şu Arap seviciliğinden bir türlü kurtulamadık. Banane Mescid-i Aksa'dan?

Arap seviciliği değil. İsrail şu an vaad edilmiş topraklarının peşinde. Bu toprakların içinde Türkiye'den bölümler de var. Filistin'i tamamen ele geçirdikten sonra gözünü dikeceği ilk yer biziz.

Devlet bütününde kimse masum değil, ki Filistinliler, atalarının Osmanlı'ya isyanının ve ihanetinin acısını çekiyor bir bakıma. Ancak ne olursa olsun ortada biz zulüm varsa, buna sessiz kalınmamalı.

Bu tür olay karşısında haksızlığa karşı durmak ve dengeli olabilmek önemli.

Bir de şu var, sizin özelinizde demiyorum. "Yaptıklarının bedelini ödüyorlar" diyip duruyor birileri, ya da zulme karşı gelenlere Arap Sevicisi diyor. NE yani, gördüğüm bir zulme karşı sessiz mi kalayım? Bu kadar kolay değil, hele ki o bölgelerin 2000 yılı aşkın tarihini okuyunca hiç kolay değil.

İnsan ölçülü olmalı. Aşırıcılıktan fayda gelmez.

Her ülkenin kendi dertleri var ve Filistin beni zerre kadar ilgilendirmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen sefer plastik mermiyle saldırdılar.
Olay, yer kim olursa olsun zulme sessiz kalmamak ama gel gör ki bunu Hristiyanlara yapsalardı dünya yerinden oynardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı