Mesh kasanın toz alması normal mi?

Rudenz

Hectopat
Herkese merhaba.

Sistemimdeki kasa Frisby mesh modeli. Yaklaşık 3 ay önce aldım. Klavye ve kasa tozlanmaması için özellikle dikkat etmeme rağmen fanlarda toz birikmiş. Mesh kasa tercih etme sebebim ısınma sorunu olmaması içindi. Hava alması rahat olur diye düşündüm. Toz faktörü bu denli kısa sürede oluşacağını bilmiyordum. Bu tarz kasalarda bu durum normal mi? Ne gibi önlemler alınabilir? Bir önlemi yoksa hangi kasa modellerini tavsiye edersiniz? Gerekirse sıvı soğutucuya dönmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet normal, sıvı soğutucu olsa bile tozlanma olacağını düşünüyorum. Zemine yakın bölgelerde, özellikle PSU'nın hava aldığı bölümde bende de tozlanma oluyor. Toz filtresinde birikiyor tozlar. Onları temizlemeniz gerekiyor. Toz filtreleri bu yüzden kolay sökülebilir.

Herkese merhaba.

Sistemimdeki kasa Frisby mesh modeli. Yaklaşık 3 ay önce aldım. Klavye ve kasa tozlanmaması için özellikle dikkat etmeme rağmen fanlarda toz birikmiş. Mesh kasa tercih etme sebebim ısınma sorunu olmaması içindi. Hava alması rahat olur diye düşündüm. Toz faktörü bu denli kısa sürede oluşacağını bilmiyordum. Bu tarz kasalarda bu durum normal mi? Ne gibi önlemler alınabilir? Bir önlemi yoksa hangi kasa modellerini tavsiye edersiniz? Gerekirse sıvı soğutucuya dönmeyi düşünüyorum.
Belki kasanıza bir filtre alıp mesh panelin arkasına uygun şekilde modifiye edip takabilirsiniz.

Kasanız yerdeyse maalesef oluyor. Kasamın her tarafında filtreler var ama ne olsa da toz oluyor maalesef.

Kasa monitör ile aynı yerde. Olabildiğince toz almamasını sağlıyorum. Fan filtrelerini yazdıklarınızdan sonra öğrendim onlardan satın almayı düşünüyorum bakımını kolaylaştıracaktır. Peki önerebileceğiniz toz ve hava sıkıntısı daha az olan kasa modeli var mı?

Geri
Yukarı