Meslek bölümünde TYT sınavında yazılımcılık üzerine girebilir miyim?

rolexr

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an istemediğim bir bölüm okuyorum ve lisede TYT üzerine çalışacaktım arkadaşımla konuşurken bana eğer meslekten yazılım ve programcılık üzerine okuycaksam bunun olamayacağını çünkü Anadolu lisesinde okumam gerektiğini söyledi. Bu doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şu an istemediğim bir bölüm okuyorum ve lisede TYT üzerine çalışacaktım arkadaşımla konuşurken bana eğer meslekten yazılım ve programcılık üzerine okuycaksam bunun olamayacağını çünkü Anadolu lisesinde okumam gerektiğini söyledi. Bu doğru mudur?

Arkadaşının IQ seviyesi tek haneli glb meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum yazılım dilleri öğretiyor ve üniversitede aynı dersleri görüyorsun (abimden biliyorum) o yüzden lisede başlamasanda yazılıma üniversite de sana öğretçekler ki şu an yazılım üzerine okuyan abimde meslek lisesi mezunu yüzden sen istiyorsan yaparsın hangi lisede okuduğunun önemi yok.

Arkadaşının IQ seviyesi tek haneli glb meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum yazılım dilleri öğretiyor ve üniversitede aynı dersleri görüyorsun (abimden biliyorum) o yüzden lisede başlamasanda yazılıma üniversite de sana öğretçekler ki şu an yazılım üzerine okuyan abimde meslek lisesi mezunu yüzden sen istiyorsan yaparsın hangi lisede okuduğunun önemi yok.

Ben bilişim bölümü okumuyorum yalnız sorun olur mu?

Ben bilişim bölümü okumuyorum yalnız sorun olur mu?

Olmaz kendinizi evde geliştirmeye çalışın ilk önce hangi alana yönelcekseniz o alan için bir kodlama diline başlayın youtedan videolar izleyip alıştırma yapın belli bir süre sonra kendinize udmy kursu satın alıp daha da kendinizi geliştirip kendi projelerinizi yapın üniversitede ise yazılım üstüne devam edersiniz.
Hangi alana yönelcekseniz bir kodlama dili önerebilirim.

Olmaz kendinizi evde geliştirmeye çalışın ilk önce hangi alana yönelcekseniz o alan için bir kodlama diline başlayın youtedan videolar izleyip alıştırma yapın belli bir süre sonra kendinize udmy kursu satın alıp daha da ilerleyin üniversitede ise yazılım üstüne devam edersiniz.
Hangi alana yönelcekseniz bir kodlama dili önerebilirim.
Benim ayt de sayısalım yok ayt sınavınada giricem sizce sorun olurmu?

Benim AYT de sayısalım yok AYT sınavınada gireceğim sizce sorun olur mu?

Bilemiyorum hocam size kalmış ama illa yüksek puanlı yazılım mühendisliği kazanmak zorunda değilsiniz daha az puanlı bilgisayar proglamlama gibi ünüversitelerde var yüzden çok stress yapmayın.

Bilemiyorum hocam size kalmış ama illa yüksek puanlı yazılım mühendisliği kazanmak zorunda değilsiniz daha az puanlı bilgisayar proglamlama gibi ünüversitelerde var yüzden çok stress yapmayın.

Peki az puanlı üniversite ve çok puanlı üniversite arasındaki fark nedir?

Peki az puanlı üniversite ve çok puanlı üniversite arasındaki fark nedir?

Eğitim kalitesi hocam ama yazılımda okuduğun üniversiteye çok bakmazlar o yüzden önemli olan senin kendi başına gelişmen ama tabii iyi bir üniveristede daha iyi bir eğitim aldığından dolayı gelişmen daha iyi ve hızlı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı