Meslek diploması nasıl alınır?

Will Bettelheim

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Merhaba şu an meslek lisesinde okuyorum fakat açık liseye geçip üniversiteye daha verimli hazırlanmak istiyorum çünkü malûm bu tarz liselerde eğitim çok kötü, temel matematik öğretiliyor.😂

Tabii meslek diplomasından da vazgeçmek istemiyorum çünkü düz lise diploması ile üniversite kazanamazsam sıkıntı, o yüzden ayrı bir yerde meslek diplomasi alabilir miyim veya çıraklık belgesi tarzında bir belge, bildiğim kadarıyla mesleki eğitim merkezleri bu tarz diplomalar veriyor, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Açık liseden mezun olunca almak istiyorum meslek diplomasını.

Evet mesleki eğitim merkezleri veriyor kalfalık, ustalık ve lise diploması veriyor bıraktığın sınıftan gidip başlayabilirsin.

Evet mesleki eğitim merkezleri veriyor kalfalık, ustalık ve lise diploması veriyor bıraktığın sınıftan gidip başlayabilirsin.

11.sınıfa gidiyorum, şu an bırakıp açık lisede okurken aynı anda meslek eğitimi alabiliyor muyum? Ve o eğitimi alırken lise düzeyim 11.sınıf olarak mı devam edecek?

11.sınıfa gidiyorum, şu an bırakıp açık lisede okurken aynı anda meslek eğitimi alabiliyor muyum? Ve o eğitimi alırken lise düzeyim 11.sınıf olarak mı devam edecek.

Evet, ama bildiğim kadarıyla meslek lisesinde hangi bölümde bıraktıysan o bölümden devam edebiliyorsun. Eğitim alma konusuna gelirsek şöyle oluyor haftada bir gün okula gidiyorsun teorik eğitim geri kalan 4 gün işe gidiyorsun aylık maaşın asgari ücretin %30'u yani 2550 TL. 11. sınıfın sonunda kalfalık belgesi 12. sınıfın sonunda ise ustalık belgesi almaya hak kazanıyorsun (sınavlarda başarılı olursan) ve son olarak lise diploması.

11.sınıfa gidiyorum, şu an bırakıp açık lisede okurken aynı anda meslek eğitimi alabiliyor muyum? Ve o eğitimi alırken lise düzeyim 11.sınıf olarak mı devam edecek?

Eğer başka bölüm istersen 10. sınıftan başlıyorsun diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı