Meslek Lisesi Bilişim Bölümü hangi üniversite bölümlerine bonus verir?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, lisede Bilişim bölümünde okumak hangi üniversite bölümlerine puan olarak yardımcı olur?

Merhaba öncelikle bende meslek liseli ve bilişim teknolojileri web tasarım dalından mezunum. Şöyle anlatayım sana. 2012 yılında çıkan yasa ile 4 yıllık lisans bölümlerinde kendi bölümün üstünden yani bilgisayar mühendisliği yazılım mühendisliği vesaire ile devam etmen fark etmeksizin ek puan alamıyorsun. Ek puan şu an sadece 2 yıllık önlisans bölümleri için geçerli. Örneğin; bilgisayar programcılığı.

AYT matematik yaparsanız mtok bölümleri olan bilgisayar ve yazılım mühendisliği ve adli bilişim mühendisi olabilirsiniz. Diğer türlü 2 yıllık bilgisayar bölümleri için avantajlı oluyorsunuz.
Merhaba öncelikle bende meslek liseli ve bilişim teknolojileri web tasarım dalından mezunum. Şöyle anlatayım sana. 2012 yılında çıkan yasa ile 4 yıllık lisans bölümlerinde kendi bölümün üstünden yani bilgisayar mühendisliği yazılım mühendisliği vesaire ile devam etmen fark etmeksizin ek puan alamıyorsun. Ek puan şu an sadece 2 yıllık önlisans bölümleri için geçerli. Örneğin; bilgisayar programcılığı.

Mtok için AYT matematik yaparsa meslek lisesi mezunu olarak girebilir.

Bu sene üniversite kazandım. Eşit ağırlık / yönetim bilişim sistemleri. Mühendislik çok isterdim fakat fkb ve matematiğim neredeyse 0'a yakın :)

DGS ile mi yoksa YKS mi bir de hangi üniversite kazandınız? Hayırlı olsun. DGS ile AÖF YBS tercihi yaptım bende DGS sonucu bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı