Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü

Murat Döner

Kilopat
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri
Arkadaşlar, hep bilgisayarla uğraşmak, bilgisayar mühendisi olmak istedim. Şu an Meslek Lisesine gidiyorum Bilişim bölümüne 3. sınıfa geçtim. Fakat çevremdekiler bir şey demese bile internette birine bilişim okuyorum dediğimde, keşke anadoluya gitseydin mühendis olurdun diyorlar. Yani imkansız mı meslek lisesinde okuyan birinin mühendis olması ? Ya da şöyle 2.000-2.500 TL maaş alması ? Tamam matematik dersi verilmeyecek fakat kendim çalışarak geliştiremez miyim matematiğim kötü değil. Eğitim durumu farklı biliyorum ama meslek lisesine göre şu anda matematik ortalamam ( 2.sınıf için ) 77.5 civarında. Çok moralim bozuldu hayattan soğudum resmen. Hiçbirşey olmaz mı benden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Moralini bozma neden gitmeyesin yani engel yok önünde eğer kendini geliştirirsen her şeyi başarabilirsin ben 4.sınıfa geçtim ve otomasyon bölümünü teknik programda okuyorum ama meslekte okuyan arkadaşlarım vardı ve kazanan oldu lisans programını kazanamam diye korkma ama üstüne bir şeyler koyman lazım gayret göstereceksin bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği ya da bilgisayar bilimlerini kazanabilirsin tanıdığım bir kişi doktorluk yapıyor ve 45 yaşında meslek lisesi mezunu önünde bir yol var ve arabanın kontrolü sende unutma bunu.

Moralini bozma neden gitmeyesin yani engel yok önünde eğer kendini geliştirirsen her şeyi başarabilirsin ben 4.sınıfa geçtim ve otomasyon bölümünü teknik programda okuyorum ama meslekte okuyan arkadaşlarım vardı ve kazanan oldu lisans programını kazanamam diye korkma ama üstüne bir şeyler koyman lazım gayret göstereceksin bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği ya da bilgisayar bilimlerini kazanabilirsin tanıdığım bir kişi doktorluk yapıyor ve 45 yaşında meslek lisesi mezunu önünde bir yol var ve arabanın kontrolü sende unutma bunu.

Allah Razı Olsun Kardeşim Cevabına bakmaya bile korkuyordum daha yeni gördüm. Çok sevindim cevabın için çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı