Meslek lisesi bölüm değiştirme

F0xion

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Kardeşim 10. sınıf elektrik elektronik bölümü öğrencisi. Bildiğiniz üzere pandemiden dolayı uzaktan eğitim alıyor fakat dersleri yapamayacağım diye korkuyor ve acaba bölümü boşa mı seçtim diyor. 3 sorum var.

1-Elektrik elektronik bölümü okuyan biri 11. sınıfa geçtiğinde sayısal bölüm mü seçmek zorunda yoksa sözel bölüm seçebilir mi?
2-Sözel bölüm seçerse elektrik elektronik bölümü derslerini etkiler mi?
3-10. sınıfta elektrik elektronik bölümünü bırakıp bilişim bölümüne geçiş yapabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi günler. Kardeşim 10. sınıf elektrik elektronik bölümü öğrencisi. Bildiğiniz üzere pandemiden dolayı uzaktan eğitim alıyor fakat dersleri yapamayacağım diye korkuyor ve acaba bölümü boşa mı seçtim diyor. 3 sorum var.

1-Elektrik elektronik bölümü okuyan biri 11. sınıfa geçtiğinde sayısal bölüm mü seçmek zorunda yoksa sözel bölüm seçebilir mi?
3-10. sınıfta elektrik elektronik bölümünü bırakıp bilişim bölümüne geçiş yapabilir mi?
Bunu bize değilde bölüm hocalarına veya müdür yardımcısına sorsanız daha verimli olur, çok zor bir şey olmassa gerek. Kimse okulun durumunu bilemez.

Elektrik-Elektroniğe geçtiyse sayısala geçmesi gerekiyor. İsteğe bağlı sözele geçebileceğinizi zannetmiyorum.

11. sınıf Elektrik-Elektronik derslerinde sayısal ifadeler çok az oluyor. Biz 11. sınıfta uygulama yapardık. El becerisi ister sadece. 12. sınıfta ise mikro denetleyici devreler gibi sayısal derslerde zorlanabilir.

İlk dönem bitmeden bilişime geçmesi lazım. 2. dönem bölüm değiştiremezsiniz.

Geri
Yukarı