Meslek lisesi bölüm tercihi

ahmettugra8

Decapat
Daha fazla  
Bu sene LGS'ye girdim çok da iyi bir puan alamadım yerel yerleştirmeden Bursa Mustafa Coşkunöz meslek ve teknik Anadolu lisesine gittim aklıma takılan bir şey var.
Ben şimdi bölüm seçceğim zaman 8.sınıfın OBP'si ile mi seçeceğim yoksa 9.sınıfın OBP'si ile mi bölüm seçeceğim bunu söylerseniz çok sevinirim.

Bu sene LGS'ye girdim çok da iyi bir puan alamadım yerel yerleştirmeden Bursa Mustafa Coşkunöz meslek ve teknik Anadolu lisesine gittim aklıma takılan bir şey var.
Ben şimdi bölüm seçceğim zaman 8.sınıfın OBP'si ile mi seçeceğim yoksa 9.sınıfın OBP'si ile mi bölüm seçeceğim bunu söylerseniz çok sevinirim.
Bildiğim kadarıyla 6, 7 ve 8. sınıf OBP'si ile seçeceksin ama emin değilim

Bu sene LGS'ye girdim çok da iyi bir puan alamadım yerel yerleştirmeden Bursa Mustafa coşkunöz meslek ve teknik Anadolu lisesine gittim aklıma takılan bir şey var.

Hocam bende o liseye gideceğim :D

Ortaöğretim başarı puanı.

Bu sene LGS'ye girdim çok da iyi bir puan alamadım yerel yerleştirmeden Bursa Mustafa coşkunöz meslek ve teknik Anadolu lisesine gittim aklıma takılan bir şey var.

Mesleki ve teknik Anadolu 10.sinif öğrencisi olarak şünu söylebilirim önce seni farkli alakasiz isimli sinifa yönlendiriyorlar (belirli süre içinde)*
Daha sonra puanina göre eokulldan bölümünü seçiyorsun seçtiğin bölüm mesela bilişim diyelim kazandinda o bölümü seni bilişim sinifina atiyorlarlar yeni kişiler yeni arkadaşlar* daha sonra 10.sinifta dal seçiyorsun bu dalda bilişimden gittik bilişimden devam edelim bilişimdeki okulunun belirlediği bazi dallardan birini seçiyorsun ve orada da 2ye ayriliyorsunuz örnek olarak 10'a siber güvenlik/web tasarimi.
10 b web tasarim gibi gibi.

* = Bazi liselerde otomatik yerleştiriliyor ancak çok yüksek olasilikla bekleme ve kaynaşma dönemi için ve kontejyan için bekletiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı