Meslek lisesi iyi bir tercih mi?

Bu sene LGS'ye gireceğim hayırlısıyla meslek lisesine girmeyi düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi almak istiyorum.

Hocam bölüme göre değişir bende ilk başta meslekten gidecektim mekatronik üzerine Anadolu'ya geçtim meslkete okunmaz diye pişmanım arkadaş yenilenebilir enerji okuyor seneye staja başlayacak hem para alacak ayrıyeten kodlama web tasarım eğitimi veriyorlar mühendislik veya önü açık bir meslek fikriniz yoksa mesleğe gidin para orada artık kaldı ki meslekten gidilebilen mühendislik bölümleri de var puanlı daha düşük tabii sizin çabanızda bitiyor olay.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel bir meslek lisesinde Endüstriyel Otomasyon okumaktayım şahsen kötü bir anadolu lisesine gideceğinize iyi bir meslek lisesine gitmeniz geleceğiniz için daha iyi olur gibi.

Mesleğe giden biri olarak tercih etmem. Artı yönleri var ama eski yönleri daha fazla. Meslek öğreniyorsun orası güzel ama insanları çok kötü. Gecen WC'ye gideyim dedim, sigara kokuyor. Hoca geld, i sen sigara mı iciyorsun dedi. Dedim hocam ben daha yeni geldim vs. Sonra elin kapkaccısı, elin kekosu filan bulaşıyor. Bir şey desen ayrı dert. Hocaya gitmeyi düşünüyorsan çıkışta tutup çakı yersin, ayrı dert. Yani meslek lisesine gelmektense bence kendim bileşim okuyorum. Açık liseye gitmek daha mantıklı meslekten. Ha tabii insanları düzgün bir meslek lisesine gidebilirseniz tabii varsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesleğe giden biri olarak tercih etmem. Artı yönleri var ama eski yönleri daha fazla. Meslek öğreniyorsun orası güzel ama insanları çok kötü. Gecen WC'ye gideyim dedim, sigara kokuyor. Hoca geld, i sen sigara mı iciyorsun dedi. Dedim hocam ben daha yeni geldim vs. Sonra elin kapkaccısı, elin kekosu filan bulaşıyor. Bir şey desen ayrı dert. Hocaya gitmeyi düşünüyorsan çıkışta tutup çakı yersin, ayrı dert. Yani meslek lisesine gelmektense bence kendim bileşim okuyorum. Açık liseye gitmek daha mantıklı meslekten. Ha tabii insanları düzgün bir meslek lisesine gidebilirseniz tabii varsa.
Hocam bizim hiç öyle değil.:)

Geri
Yukarı